077-729-9223

חיפוש
Close this search box.
phone

התקנת פרקט מעץ

מה עדיף לכם לרכוש: פרקט עץ מלא או למינציה? ומה בהקשר לפרקט עם ציפוי פורניר? מהם היתרונות של כל אחד מסוגי הפרקטים הללו? כיצד נדע להתאים פרקט עץ על פי מתווה הבית הקיים?

בטרם ניגש לדון בסוגי עצים, חשוב להבהיר כי לא כל פרקט שנראה כמו עץ הוא בהכרח מעץ. אם מצוין שהוא למינציה, למשל, פירוש הדבר שמדובר בחומר סינתטי מלאכותי בצבע שקוף עליו הודבק צילום של עץ טבעי, או שכבת עץ לציפוי שנקראת "פורניר". כעת נלמד מתי מוטב להתאים פרקט עץ ומתי נעדיף לחפש פתרונות למינציה.

איך מתקינים פרקט

 

למינציה הוא חומר בפני עצמו. הוא אינו עץ, אך עשוי להכיל ציפוי עץ

ישנם שני סוגי למניצות: פרקט שמעל שכבת הלמינציה יש שכבת ציפוי עץ של 5 מ"מ בממוצע הנקראת פורניר, לעומת למינציה שבחלקה העליון הודבקה שכבת נייר עם צבע עץ, או שנצבע עליה צבע זה באופן ישיר.

 

בחנו את המוכר שלכם: הוא מזכיר את תכונות העץ שהלמינציה מחקה? זה מידע כוזב

אם, למשל, יש לו במדף פרקט שנקרא "למינציה עץ אורן" ואחר בשם "למינציה עץ ברוש" והמוכר מתחיל לדבר עמכם ממש כאילו מדובר על פרקט עץ אמתי מאורן או ברוש, תוך אזכורו תכונות חומר מעצים אלו, סימן שהוא לא יודע על מה הוא מדבר, או גרוע מכך – מוליך אתכם שולל. למינציה היא למינציה ונשארת למינציה: חומר שאינו עץ, אלא אם כן מדובר בפרקט ספציפי עליו הודבק עץ לציפוי כמו הפורניר.

 

רק כשקונים פרקט עץ טבעי – ראוי לדון בסוג העץ

אבל גם במקרה זה, סוג העץ הוא רק אחד מהפרמטרים החשובים. יש לדון בסגנון הלכה המצפה: ככל שהיא איכותית יותר, כך אותו פרקט עץ יישמר כחדש ומבריק לפרק זמן רב יותר. בנוסף, פרקט רב שכבתי יהיה עמיד יותר וחורק פחות מפרק ממועט שכבות. סוגי הפרקטים שיש על פי סקאלה זו: דו שכבתי, תלת שכבתי או מרובה שכבות.

 

ההשלכות של פרקט עץ טבעי ללא ציפוי לכה

אכן, ישנם פרקטים בהם העת האמתי מהווה את השכבה העליונה, לעתים בציפוי שמן. כאן יש משמעות מרחיקת לכת לסוג העץ עוד יותר מסוגי פרקט עם לכה כמו אלו שאוזכרו מעלה. פרקט עץ מסוג כזה מצריך עץ איכותי על מנת שייראה טוב בבית. הצורך כאן הוא מצד אחד לעבוד עם עץ קשה שיבטיח לכם עמידות, ומצד שני – שהעץ יהיה נעים ורך למגע. מהגוני למשל הוא אחד העצים היותר קשים שיש בתעשיית הפרקטים, ולא מעט טוענים שהוא בעל מגע כמעט מתכתי.

התקנת פרקט מעץ

 

פרקט עץ גושני – על מה חשוב להסתכל?

על תכונות העיבוד של העץ. חשיבותו של העץ – כעץ מובחר אקוטית כאן. עליו להיות קשה, בעל צפיפות חומר גדולה, כבדמשקל, לא רגיש לחום, קל לניקיון, וקל לשחזור/צביעה מחדש. כמובן שלא ניתן לבדוק בחנות את כל הפרמטרים הללו ולכן כלל אצבע חשוב הוא שככל שפרקט עץ גושני מסוים יקר יותר כך הוא איכותי יותר. כמובן שהשוואת מחירים תחדד עוד יותר את הבחירה ותצביע היכן ניתן למצוא את אותו פרקט במחיר הזול ביותר.

 

דגמי פרקט עץ נפוצים בארץ

ג'טובה, הדר, קומרו (טיק), מייפל, אלון, איפאה, ומהגוני. המהגוני והקומרו נחשבים לקשים ביותר, אך כפי שבוודאי שמתי לב – ישנם פרמטרים נוספים שצריך לבדוק כמו המגע שלכם עם הפרקט, תנאי התחזוקה והחידוש שלו, עד כמה קל לנקות אותו, וכד'. קחו בחשבון שפרקט עץ גושני או פרקט עץ טבעי קשים מאד לצביעה, בעוד בפרקט למינציה אין כלל בעיה המצריכה צביעה מחדש. לכן, ישנם מקרים (למעשה מקרים לא מעטים) בהם פרקט למינציה יהיה עדיף על פרקט עץ טבעי.

 

אלברו פרקטים – כל האפשרויות פתוחות

אנו באלברו פרקטים מספקים פרקטי עץ למינציה, פרקט עץ טבעי ופרקט עץ גושני ממיטב סוגי העצים. ניתן לקבוע פגישת ייעוץ עמנו, אך מומלץ, בטרם תעשו זאת, לבדוק את דגמי הפרקטים שלנו באתר.

הקליקו כאן למידע נוסף אודות דגמים רבים של פרקט עץ מבית "אלברו"!

מאמרים נוספים

התקנת פרקט מעץ

התקנת פרקט מעץ

מה עדיף לכם לרכוש: פרקט עץ מלא או למינציה? ומה בהקשר לפרקט עם ציפוי פורניר? מהם היתרונות של כל אחד מסוגי הפרקטים הללו? כיצד נדע להתאים פרקט עץ על פי מתווה הבית הקיים?

קיראו עוד >>
דילוג לתוכן