איך תבצעו ניקיון פרקטים באופן מושלם? באילו חומרים משתמשים, ובכלל – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים במשימה?
הפרקטים הפכו בשנים האחרונות לאחד החיפויים הפופולאריים ביותר ולא בכדי. המראה המיוחד והמסוגנן שלהם, תחושת החמימות שהם יוצרים במרחב וגם הסגנונות הרבים שלהם, כמו אלה המוצעים על ידי חברת אלברו, מספקים מענה לכל אלה שאסתטיקה, יופי וגם איכות חשובים להם. כדי לשמור על הפרקטים לאורך זמן חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת עם זאת גם על ניקוי נכון.

איך מנקים פרקט עץ

כיצד מנקים פרקטים?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לנקות נכון פרקטים:

הכינו את השטח כשלב מקדים, לפני שאתם מתחילים במשימת הניקוי, הכינו את השטח. היעזרו בשואב האבק הביתי שלכם כדי לשאוב אבק מהפרקטים. אם יש לכם שואב אבק מיוחד או מאסיבי מאד, השתמשו במקומו במטאטא כדי למנוע שריטות בפרקט.

וודאו שיש ברשותכם חומרי ניקוי מתאימים

ניקוי נכון של פרקטים, כמו אלה של אלברו, מצריך שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים. תוכלו למצוא בשוק כיום חומרי ניקוי וגם חומרים להברקה. לא ניתן להשתמש בשני החומרים במקביל, שכן כל אחד מהם מציע מענה לצרכים אחרים. למשימת הניקוי, השתמשו אך ורק בחומר הניקוי. וודאו שמדובר בחומר ניקוי לפרקטים בלבד ולא חומר לניקוי רצפות. בהמשך, תוכלו להשתמש גם בחומר ההברקה, המציע שכבת הגנה נוספת לפרקט וגם מבריק אותו.

cleaning-parquet 2

הימנעו משטיפת הפרקטים במים

שלא כמו המרצפות, הפרקטים לא אוהבים מים. המים עשויים לגרום לפרקט להתנפח ולאבד את הצורה והמראה הכול כך מיוחד שלו. הדבר נכון גם לגבי חומרים כימיים אחרים, שבהם נוהגים להשתמש כדי לנקות מרצפות לעיתים, כמו אקונומיקה למשל. במקום זאת, השתמשו במטלית לחה (ולא מטלית שספוגה במים) ובחומר הניקוי המתאים.

התאימו את חומר הניקוי לסוג הפרקט

כדי ליהנות מהתוצאות הרצויות וגם כדי למנוע נזקים מיותר, חשוב שתדעו מהו סוג הפרקט שברשותכם. האם מדובר בפרקט מעץ טבעי (ואם כן, מאיזה עץ) או שמא בפרקט למינציה. וודאו שיש לכם בבית את חומר הניקוי המתאים לסוג הפרקט – לניקוי פרקט למינציה יהיה עליכם להשתמש בחומר ניקוי שאיננו מכיל שומן. לניקוי פרקט המצופה בשומן, בחרו חומר ניקוי המכיל שומן.

הקפידו על תחזוקה שוטפת

כדי לשמור על פרקטים לאורך זמן חשוב גם להקפיד על תחזוקה שוטפת ולא רק על ניקוי הפרקטים. כדי שהפרקטים שהתקנתם לא יאבדו את צבעם, היעזרו בווילונות בחדר שיספקו לו את ההצללה הנדרשת ויגנו על הפרקט מפני קרני השמש החזקות. בנוסף, הימנעו מגרירת רהיטים כבדים על הפרקט, גרירה שעשויה לגרום לשריטות ולנזקים, או השתמשו במדבקות מיוחדות, שניתן להדביק על רגלי הרהיט כדי למנוע זאת.

cleaning-parquet
אל תגזימו

נכון, אין כמו מראה מבריק ונקי של פרקט, אולם אם תנקו את הפרקטים שלכם בתדירות גבוהה מדי אתם עשויים לגרום להם לנזק. הימנעו מלעשות זאת באופן יום יומי והקפידו על תדירות קבועה של אחת לשבוע – אחת לשבוע וחצי.

פרקטים קונים אך ורק אצל המומחים

אנחנו, באלברו, מציעים לכם את הדור הבא של חיפויי הרצפה והקירות, פרקטים ודקים במגוון של סגנונות, צבעים ואיכויות. נציגינו מתמחים ביבוא ובהפצה של אחד המותגים המובילים והמוכרים בתחום – Ter Hurne, מותג איכותי המופץ בכל רחבי אירופה. כל זאת, לצד מותגים נחשבים נוספים, המותאמים לצרכיהם של לקוחותינו בארץ ומתוך מטרה להציע את הטוב והנכון להם ביותר. אצלנו תמצאו איכות ללא פשרות, שירות ברמה גבוהה, אמינות וגם מחירים הוגנים. רוצים לשמוע עוד על המוצרים שלנו?                               התקשרו אלינו, לטלפון 03-536-6074.