פרקט עץ

פרקט עץ הינו בעל מרקם טבעי ומחוספס, פרקט עץ מלא זה במילים אחרות "להכניס את הטבע הביתה" כאשר ברצוננו להעניק חמימות, יוקרה ושדרוג של חלל מסוים שימוש בפרקט עץ יכול לסייע לנו מאוד.
פרקט עץ מהווה משטח נעים לדריכה יותר מכל משטח אחר, מבודד חום וקור, תחושתו נעימה לדריכה ובעבור ילדים בייחוד מהווה הפרקט משטח נוח לדריכה ולמשחק. את פרקט העץ קל מאוד לנקות ולתחזק, יש לנקותו במטלית לחה בלבד.
ריצוף בפרקט עץ מלא, איכותי משביח עם הזמן ממש כמו יין טוב.
יחד עם זאת ישנם גם חסרונות, מחיר רצפת עץ יקר יותר מחלופות שיש היום בשוק, רגיש לשריטות וכתמים דורש ליטוש וציפוי אחת לכמה שנים על מנת לשחזר את מראהו המקורי.

פרקט עץ מלא ופרקט עץ שכבתי

פרקט עץ מלא

השימוש ברצפה מעץ מלא החל לפני מאות שנים, פרקט העץ המלא נחשב לפרקט הוותיק ביותר בשוק הפרקטים ובעבר בלט בבתים ואף בספינות. מלבד היופי והיוקרה עצים אלו נחשבים לחזקים ועמידים ביותר לאורך שנים.

עובי פרקט מעץ מלא נע בין 14-22 מ"מ כשרוחבו בטווח של 7-20 ס"מ. בעבור התקנה של פרקט מעץ מלא יש להכין תשתית עץ מסוג OSB, אפשרות ההתקנה יכולה להיעשות דרך הדבקה או מסמור.
חשוב לזכור שפרקט עץ מלא רגיש עד מאוד לשינויי מזג האוויר ונוהג להתכווץ או להתרחב בהתאם.

פרקט עץ שכבתי

פרקט תלת שכבתי מעביר באופן מובהק את הניחוח, החספוס והמראה של עץ טבעי והוא מאופיין בתחושה של כפריות, קלאסיקה, חספוס ועץ משובח פרקט זה מעביר תחושה של חמימות ועושה חיים קלים כשמתחילים עם עיצוב פנים הבית.

החתך שלו מורכב מלפחות שלוש שכבות או יותר אשר מודבקות בהצלבה דבר אשר מקנה לפרקט יציבות ומונע התעוותות התכווצות וסדקים לאורך זמן רב.

השכבה העליונה (פני הפרקט) עשויה מעץ אציל בעובי 3-6 מ"מ והשכבות התחתונות מורכבות מעצים לבנים פשוטים, לרוב אורן.

את הפרקט השכבתי מרכיבים באמצעות שתי שיטות עיקריות:

התקנה צפה – בשיטה זו פורשים יריעת ספוג המונעת זעזועים ומאפשרת פירוק קל במידת הצורך ועליה מניחים את פלטות הפרקט כאשר את הדבק מורחים רק בחיבורים בין לוח ללוח.

התקנה בהדבקה-  בשיטה זו מדביקים את הפרקט באמצעות דבק מיוחד היישר על הרצפה דבר המונע רעשים ומפחית את התרחבות והתכווצות של העץ כתוצאה משינויי מזג אויר.
כמו כן במקרה של חדירת מים ההתנפחות במידה ותהיה, תהיה נקודתית ולא מתפשטת.

ישנם שני סוגי גמר לפרקט עץ:

גמר שמן – מגן על הפרקט מלחות וספיגת נוזלים, מעניק לפרקט מראה ותחושה של טבע מכיוון שהעץ נראה חשוף אך יחד עם זה עצם העובדה שהוא חשוף הוא גם מתלכלך בקלות מכיוון שהשמן אינו אוטם את פלטות העץ

גמר לכה – מחד מעניק לפרקט מראה נקי וחלק, מעניק שכבת הגנה בפני מכות אוטם את העץ ובכך מונע ספיגת לכלוך וכתמים מאידך מעניק הרגשה פחות טבעית מגמר שמן

לסיכום ניתן לומר כי רצפת פרקט עץ מיועדת לאוהבי עץ "אמיתיים" המכירים בכך שהעץ משתנה ונשחק עם הזמן ומוכנים להשקיע מכספם לא מעט לצורך הקניה הראשונית והתחזוקה השוטפת.

הדגמים שלנו:

למה לפנות אלינו:
 • 15 שנות ניסיון
 • 20 שנות אחריות
 • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
 • מחירים ללא תחרות
 • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
 • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה

  צור קשר
  התקשרו עכשיו
  Call Now Button --