077-729-9223

חיפוש
Close this search box.
phone

התקנת פאנלים על פרקט

מהם פאנלים? מדוע, לצד ההשקעה ברצפת פרקט, חשוב מאד להשקיע גם בפאנלים? מה החשיבות העיצוביתדקורטיבית של המהלך? כיצד המהלך בא לידי ביטוי במובן הפונקציונלי?

פאנלים הם רכיבי עץ אנכיים לפרקטים אשר מותקנים בקצה הרצפה בחיבור עם הקיר. המטרה היא להדביק אותם לקצה הפרקט מחד ול– 4-5 ס"מ של אורכו של רוחב הקיר מאידך על מנת לחבר את הפרקט לקיר ובכך – לקבע אותו ולמנוע מצב שהוא ירטוט, ימעד או יהיה בלתי יציב על הרצפה. בנוסף, לפאנלים יש משמעות עיצובית מרחיקת לכת.

המשמעות העיצובית של פרקט עם פאנלים

פרקט עם פאנלים הוא פרקט מעוצב יותר, גלוי יותר, נראה יותר לעינו של האורח, שמטבע הדברים יעדיף להסתכל על הקיר במבט ישיר מאשר לפזול לרצפה. הפאנלים הם, למעשה, המבשרים ללקוחות/אורחים שלכם שיש פרקטים חדשים על הרצפה, ולכן מומלץ מאד להשקיע בעיצוב שלהם.

פאנלים לפרקט

 

סוגי עיצוב של פאנלים

  • פאנל מלבני – הפאנל הנפוץ ביותר. צורת המלבן מונחת בדיוק על מלבן הקיר התחתון.

  • פאנל בצורות אחרות – פאנל שחלקו העליון, זה אשר מחובר לקיר מעוצב בצורות שונות.

מומלץ לא להגזים בעיצוב, ולא ליצור נוסחה דקורטיבית יותר מדי רוויית פרטים שתיראה מוזרה. מאידך, גם המלבן הסטנדרטי אינו תמיד מתבקש, למשל אם יש בכל רחבי הבית משקוף עגול לדלת הכניסה, ורוצים להמשיך את המוטיב העגול גם בפאנלים של הפרקטים. עניין נוסף שיש לקחתיו בחשבון הוא צבעו של פרקט בחלק של הפאנל. הפאנל – שהוא כאמור החלק הראשון אותו רואה האורח, צריך להופיע בצבע מסוגנן, יפה ומתאים לעיצובו של החדר בבית בו מותקן הפרקט.

פאנלים ובטיחות: מדוע פאנלים על פרקט חשובים מאד מההיבט הבטיחותי?

משום שזו הערובה שהפרקט לא יתנתק מהרצפה, למעשה. ללא קשר לחוזקו של הדבק, תמיד ישנו חשש שהוא יתנתק מהרצפה, ויחליק בדיוק כשתצעדו עליו. כאשר הפרקט גם מודבק לרצפה וגם מקושר לקיר עם פאנלים אותו פרקט מאובטח באופן כפול ומכופל, שכן שני כוחות מנוגדים מחזיקים אותו: של הקיר ושל הרצפה המאונכת לו. כמובן שחשוב לבחור בפאנל איכותי, ולהשתמש אך ורק בעזרי הדבקה ייעודיים כמו מסטיק אקרילי או דבק חם.

פאנלים עץ לפרקטים

 

מי מוסמך לבצע התקנת פאנלים על פרקט?

אין כאן עניין של הסמכה, כמו עניין של כדאיות. על פי חוק, כל אחד יכול לבצע את הפעולה הזו, אבל רצוי מאד שמקצוענים יעשו זאת עבורכם על מנת שהמידות שיילקחו יהיו הכי מדויקות, האורכים והרחבים של כל פאנל יהיו מדודים ולא יסטו אף לא במילימטר, וחשוב מכל – שההדבקה תהיה איכותית, חזקה ואפקטיבית למשך שנים רבות. כאשר מקצוענים מתקינים לכם פרקטים, בין אם הם מלמינציה, מעץ טבעי או מעץ גושני, מוטב כי הם יעשו לכם גם את הפאנלים.

אלברו פרקטים מבצעת התקנת פרקטים ופאנלים

בחברת "אלברו" מבצעים התקנת פרקטים למינציה, עץ טבעי ועץ גושני, ובנוסף – מתקינים את הפאנלים התקנת מעטפת: כל הקירות בחדר בו הותקן הפרקט יכוסו בפאנלים בחלקים התחתונים שלהם על מנת להגן על רצפת העץ (או הלמינציה) החדשה מכל הכיוונים מפני רעידות, שבירות ובלאי. אנו נספק גם הדרכה על כל סוג של פרקט מתי לנקותו, כיצד, באיזו תדירות, ועם אלו עזרי ניקיון (סמרטוטים וסחבות שונות) יש להשתמש לכל פרקט ופרקט.

מיטב העצות יינתנו גם בנושאי צביעה והסרת אבק, בייחוד כשמדובר בפרקטים קלאסיים טבעיים או מעץ גושני, בהם פעולות אלו מסובכות יותר לביצוע ומורכבות פי כמה מאשר פרקט למינציה.

לכל האינפורמציה על התקנת פאנלים על פרקט לאחר בחירתו ובחירת הפאנלים, פנו לאלברו!

מאמרים נוספים

7 טיפים לבחירת פרקטים

פרקטים הם פריט עיצובי חשוב ויפהפה בעיצוב הבית – הם מקנים אווירה נעימה, אלגנית ונקייה. במאמר זה נספק 7 טיפים לבחירת פרקטים כדי שגם אתם תוכלו לדעת מה חשוב

קיראו עוד >>
פרקט בחדר אמבטיה

פרקטים עמידים למים

על סוגי פרקטים המותאמים למטבחים ולחדרי רחצה, עמיד למים או מוגן מים וההבדלים בניהם. אנחנו באלברו מציעים לכם מגוון גדול של פרקטים מסוג זה

קיראו עוד >>
דילוג לתוכן