האם אפשר להתקין פרקטים בחדר הרחצה? האם לחות באוויר עשויה להזיק לפרקט?

הפרקטים משמשים כפתרון חיפוי נהדר לרצפה, המוסיף אווירה וגם סגנון בלתי רגיל. אפשר למצוא את הפרקטים בבתים רבים בארץ בשנים האחרונות, ובעיקר בסלון ובחדרי השינה. אולם, ישנם כאלה הבוחרים לשלב אותם דווקא בחדר הרחצה ולו בזכות המראה הטבעי והכל כך מיוחד שהם מציעים. בעוד שבעבר היה מומלץ להימנע מכך, שכן הלחות מזיקה לפרקט ויכולה לפגוע במראה שלו, הרי שכיום הסיפור הוא אחר ולו בזכות הפיתוחים הרבים בעולם הפרקטים.

Parquet bath2
הפיתוחים בתחום הפרקטים

כולנו יודעים עד כמה פרקט יכול לשדרג כל מקום ולהוסיף לו זוהר. הפרקטים יוצרים תחושה חמימה ונעימה מאד במרחב ויחד עם זאת הופכים אותו למסוגנן וליוקרתי הרבה יותר מכל פתרון ריצוף אחר. אולם, מה קורה כשמדובר בחדר הרחצה? בחדר שבו רמת הלחות היא גבוהה וגם יש חשש מפני רטיבות? אם בעבר העדיפו שלא להתקין פרקטים בחדרים רטובים, הרי שכיום ולו בזכות הפיתוחים החדשניים בתחום, אפשר גם אחרת.

ניתן למצוא כיום פרקטים המיועדים במיוחד לחדרי הרחצה, לחדרים הרטובים בבית. פרקטים אלה אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת והם משתלבים נהדר במרחב כולו. בזכות הטכנולוגיה שמעורבת בייצורם, המים אינם חודרים אל הפרקט ולכן לא נוצרות התנפחויות באזורים שונים בו ונזקים אחרים.
טכנולוגיה זו מאפשרת לפרקטים להציע גם מענה בטיחותי לחדר הרחצה, שכן היא מונעת החלקה וגם מאפשרת ליהנות מהם לאורך שנים. הפרקטים עמידים למכות, הם אינם נשחקים מהר, לא נוצרים או נספגים בהם כתמים והם שומרים על המראה האסתטי שלהם. פרקטים כאלה מיועדים לחדרים רטובים ומשתלבים באופן מושלם לצד אלמנטים אחרים בחדר הרחצה.

Parquet bath
כיצד עשויים פרקטים לחדרי רחצה?

פרקטים אלה יכולים, כאמור, לבוא במגע עם מים ועם לחות מבלי שיתנפחו או ירקבו. כל זאת, בניגוד לפרקטים אחרים, שנועדו לחללים סגורים ופנימיים שאינם חשופים למים. פרקטים לחדרים הרטובים עשויים ממספר שכבות (בדרך כלל בין 3 ל – 5 שכבות) ללא חללים ביניהן. חברות אירופאיות שונות, מייצרות פרקטים לחדרי הבית השונים כמו אלה המוצעים על ידי חברת אלברו.

מדובר בפרקטים איכותיים מאד, הנחשבים לעמידים וחזקים. לצידם, אפשר למצוא גם את הפרקטים הרב שכבתיים המתאימים באופן מושלם לחדרים הרטובים ועמידים בפני מים.

מדובר בפיתוחים חדשניים במיוחד, פיתוחים ההופכים את הפרקטים לנפוצים ולמבוקשים עוד יותר מאשר בעבר. התקנתם פשוטה וקלה מאד והמחירים נוחים. פרקטים אלה מתבססים על פורמולה מיוחדת, המונעת את חדירת המים ישירות דרך לוחות הפרקט ובכך מפחיתה משמעותית את נזקי הלחות.
במידה ומעוניינים לשלב פרקטים כאלה בחדר הרחצה, חשוב לפנות אך ורק למומחים בתחום, המבינים את הדקויות השונות ומכירים את התחום היטב. בעזרתם ניתן לבחון את האפשרויות הקיימות, את הצרכים השונים ולראות אילו פרקטים מספקים את המענה הנכון והמדויק ביותר. סקר שוק והשוואה בין כמה דגמים שונים יעזרו גם כן וגם הכרות עם התחום ועם הפיתוחים השונים בו.

פרקטים עמידים ואיכותיים – לכל מקום ולכל צורך

אנחנו, באלברו, מציעים לכם איכות ללא פשרות ומבחר אפשרויות, שמהן תוכלו לבחור. חשוב לכם שהפרקטים בבית ישמשו אתכם לאורך זמן וגם ישתלבו באופן מושלם במרחב? נשמח לעזור לכם בבחירה ולהציע לכם פתרונות שונים שישמו אתכם שנים. חברת אלברו פועלת בתחום זה כבר זמן ואחראית על ייבוא ושיווק פרקטים מסוגים שונים.

אנו עובדים עם חברות אירופאיות שונות, הנחשבות למובילות בתחום ייצור הפרקטים ואנו מציעים את מוצרינו במחירים הוגנים. מעוניינים להתקין פרקטים בבית או במשרד? התקשרו אלינו, לטלפון 03-536-6074.