שטיחים

דומה כי אין צורך להכביר מילים על תפקידם של השטיחים ששימשו את האדם עוד משחר ההיסטוריה. זוהי יריעה או בד, שעשויים להיות מרופדים או ארוגים בנול. את השטיח אנחנו מניחים לרוב על הרצפה, אם כי גם תלייתו על הקיר היא בגדר אופציה סבירה. מה שחשוב להדגיש הוא שעצם הדיבור על שטיחים מכניסים אותנו לתחום רחב מאד. המאמר הנוכחי ינסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.

היתרונות המגוונים של השטיחים

כצעד ראשון, חשוב להגדיר מדוע בכלל מומלץ להצטייד בשטיחים. מבחינה אסתטית מדובר באחד מהפריטים שיכולים לשדרג את המראה של כל חלל בו הוא מושם, כאשר השינוי לעיתים הוא דרסטי. שטיחים מאפשרים ליצור אווירה בבית, אותה ניתן להתאים לזו שמעוניינים בה.

מבחינת פרקטים, מגלם בתוכו השטיח מספר תמורות. הדריכה עליו היא הרבה יותר נוחה מאשר על הרצפה, למשל, כשבחודשי החורף החמימות שלו מהווה יתרון נוסף. הבידוד התרמי של השטיח תורם אף הוא לבידוד רעשים, צורך בכל בית ישראלי באשר הוא.

מגוון אינסופי של דגמים

בחירה של שטיח אינו דבר של מה בכך על רקע מגוון הדגמים הרחב המוצע כיום. בין השטיחים ניתן להבחין באלף ואחת דרכים, כאשר החלוקה היא על פי פרמטרים שונים. שיטת הייצור של השטיח היא הראשונה, כשהאבחנה המרכזית היא בין שטיחים ארוגים במכונה לבין שטיחים שנעשו בעבודת יד. לכל בחירה יש יתרונות משלה: שטיחים בעבודת יד ניתן להתאים למאפייני הרוכשים בכל מובן אפשרי, למשל, בעוד ששטיחים שנעשים במכונה עשויים להיות מדויקים יותר, כמו גם זולים יותר.

בין הפרמטרים המרכיבים את ה"מפרט הטכני" של השטיח, רמת הצפיפות שלו היא המרכזית בקביעת דרגת האיכות. סיבים צפופים יהיו מרשימים יותר מבחינה ויזואלית, ולו מכיוון שבדרך זו ניתן להבליט עוד יותר את הדוגמאות המופיעות עליו. הצפיפות משפיעה בצורה חיובית גם על עמידותו של השטיח, כאשר שטיח בצפיפות גבוהה יישמר לרוב לאורך זמן. באשר לחומר הגלם, הבחירה המקובלת היא בין סיבים טבעיים (דוגמת צמר) לבין סיבים סינטטיים. חשוב לשים לב ששטיחים רבים כוללים בתוכם שילוב בין סיבים טבעיים לסינטטיים, כאשר השילוב הזה משפר את עמידותו של השטיח, מקל על התחזוקה שלו ועוד.

ארץ המוצא של השטיח היא פרמטר נוסף שמסייע לנו להפריד ביניהם. לרוב, שטיחים ממדינה מסוימת יהיו מאופניים בעיצובים שונים המתכתבים עם המסורת של אותה מדינה, שימוש בחומרי גלם ספציפיים, סגנונות ייצור נבדלים וכיוצא בזה. הדוגמא המוכרת ביותר היא שטיח פרסי, המוכן לרוב מצמר או כותנה. מבחינה עיצובית, העיקרון בשטיחים מהסוג הזה הוא מיקום אלמנט מסוים במרכז השטיח (סמל או צורה גיאומטרית, למשל) וסביבו עיטורים התחומים במסגרות.

על כל פנים, בעת בחירת השטיח יש לקחת בחשבון את הנתונים הטבעיים שלו, אך גם את הטעם האישי. רצוי להעדיף שטיחים אשר התחזוקה שלהם נוחה, מה שיאפשר שקט נפשי למשך תקופה ארוכה.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
Call Now Button
צור קשר
התקשרו עכשיו
--