לטבע יש סגולות משלו, אבל במקרים מסוימים דווקא לקידמה יש יתרונות על פני הטבע. אחת הדוגמאות למקרה שכזה הוא דשא סינטטי לעומת דשא רגיל. ערכנו עבורכם רשימה של סוגי דשא סינטטי והיתרונות שלהם על פני דשא רגיל, וגם על פני אפשרויות אחרות.

דשא סינטטי לגינה או לבריכהסיליקון

הצבע הירוק הבוהק של הדשא הסינטטי משמר את האפקט שהופך את הגינה שלנו למזמינה ושלווה, ולסוג הסינטטי יש יתרונות בכל הקשור לכסף ולאנרגיה שאנחנו משקיעים בטיפוח הגינה. עם דשא סינטטי לא צריך לדאוג שהדשא צומח פרא, לא צריך לגזום אותו בעצמנו וגם להעסיק לשם כך גנן. ולא צריך לפחד שהפתעות מצפות לכפות הרגליים שלנו כשאנחנו מתהלכים על הדשא.

אם יש לנו בריכה – דשא סינטטי הוא אופציה מעולה. עם דשא רגיל רגליים רטובות מייצרות בוץ, ועם ריצוף אנחנו מייצרים משטחי החלקה המסוכנים לילדים ולמבוגרים כאחד. ועוד לא דיברנו על הקרחות הרבות שיתגלו במהרה בדשא טבעי, בהשפעת הכלור שבמים וההליכה המרובה. הדשא הסינטטי יכול להיות מותקן בצמוד לבריכה, וכמו במקרה של הגינה, בריכה מוקפת בירוק משרה אווירה של רוגע ומשדרת את חוויית הבריכה הכללית.

כמו כן, התחזוקה הפשוטה של הדשא הסינטטי שמסביב לבריכה מאפשר לנו לחסוך בעלויות הגבוהות גם כך בתחזוקה של הבריכה – חיסכון של עד 50,000 ₪ על פני 10 שנים, תלוי בגודל הבריכה.

דשא סינטטי למגרשי ספורט

לא סתם עוברים עוד ועוד ענפי ספורט מדשא טבעי לדשא סינטטי. הסיבות הן בעיקר חיסכון במים, חיסכון בתחזוקה השוטפת ושמירה על המאפיינים החשובים של הדשא בפעילות ספורטיבית. מגרש כדורגל, למשל, דורש השקיה מסיבית ותכופה כדי לוודא שהדשא נותר רענן, מה שכרוך בעלויות גבוהות. והתוצאה עדיין עלולות לעלות לא יפה עם קרחות באזור מרכז המגרש ותיבת החמש של השוער.

דשא סינטטי לא צריך להשקות והוא נשחק בקצב הרבה יותר איטי, כך שהחיסכון השנתי יכול להאמיר עד ל-600,000 ₪ בשנה. וכמו כן, הוא מסייע במניעת פציעות ולכן אין זה מקרה שעוד ועוד קבוצות ענק מהכדורגל העולמי מתקינות, באישור מלא של התאחדות הכדורגל העולמית, דשא סינטטי במגרשי האימונים שלהן, וביניהן ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד ועוד. העמידות של דשא סינטטי אף מאפשרת לשחק משחקים מרובים ותכופים על הדשא, מבלי הצורך לתת לו "לנוח" ולהתאושש.

דשא סינטטי לבתי מלוןדשא סינטטי

כמו בסוגים האחרים, גם דשא סינטטי בבתי מלון חוסך בעלויות הגבוהות הכרוכות בתחזוקה השוטפת ומשמר את המראה הירוק כל השנה, גם בחודשי הקיץ החמים. כדי להימנע מהבעיות האלה נמנעו במשך שנים בתי מלון רבים מהתקנת דשא, והעדיפו בטון, אולם יותר ויותר מלונות מבינים כעת שאפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – ובוחרים בדשא סינטטי. בעיקר מדובר בבתי מלון קטנים יותר ובבתי הארחה שיכולים לבצע את השינויים בקלות ובעלות לא גבוהה.

דשא סינטטי למבנים ציבוריים

במקרים רבים בוחרות כיום רשויות ציבוריות לחסוך אלפי קוב מים בשנה ומעדיפות דשא סינטטי על פני אפשרויות אחרות בתכנון גינות ציבוריות, חלקים מפארקים, כיכרות, איי תנועה וכדומה. בחודשים החמים אפשר לעמוד על הדשא מבלי לחשוש מעקיצות מיתושים וחרקים אחרים שהופכים את הדשא לביתם.

לסיכום

לאחר שבמשך שנים דשא סיננטי נראה בעיקר במגרשי ספורט, כיום מחלחלת ההבנה שהוא יכול לשמש אותנו במקומות רבים נוספים ושיש לו יתרונות על פני דשא טבעי ואפשרויות אחרות. היתרונות המשמעותיים שחוזרים על עצמם שוב ושוב: חיסכון בכסף, במים ובתחזוקה השוטפת.