מאז ומתמיד שטיחים מקיר לקיר היוו פתרון מועדף לחיפוי הרצפה. ישנם שטיחים בהמון עיצובים ובמגוון צבעים והם יכולים להפוך את התחושה בחלל לביתית וחמימה. ובכל זאת, לשטיחים אלו ישנו גם חיסרון. התנועה הערה של בני הבית מובילה להצטברות של לכלוך ואבק, אולם הצרה היא, ששטיחים אלו דבוקים לרצפה לכן לא ניתן להוציא אותם החוצה ולנער אותם. היות וריבוי אבק על השטיחים יכול לפגום באיכות החיים בתוך הבית, המרחב המוגן של המשפחה, מומלץ וכדאי להזמין אחת לתקופה חברה לניקוי בתים, המתמחה, בין היתר, בניקיון של שטיחים מקיר לקיר.

מדוע שואב אבק רגיל לא יעזור?

השימוש בשואב אבק, הוא אידיאלי לניקוי שטיחים זה נכון, והוא יכול להתמודד עם לכלוכי היומיום ביעילות. אך לא פעם, אבק או פרורים הם אינם המזהמים היחידים שמצטברים על השטיח. היות והשטיחים פרושים לאורכו ורוחבו של החלל ונמצאים שם כל ימות השנה, הם יכולים להיות חשופים לפגעים שונים, כמו למשל, ללחות או רטיבות. במקרה בו ישנה הצטברות של לחות, גם אם אינה נראית לעין, יכול להתפתח עובש על השטיח. בנוסף, מלבד עובש, אפשר למצוא בשטיחים גם בקטריות, מה שמצריך טיפול מסור ומקצועי. חברה לניקוי בתים יודעת כיצד להתמודד עם כאלו מצבים ויש לרשותה חומרי ניקיון ייעודיים וכן שיטות עבודה ייחודיות המתאימות לניקוי שטיחים.

ברוב המקרים צריך ניקוי עמוק

מומלץ וכדאי אחת לתקופה של חצי שנה עד שמונה חודשים לבצע ניקוי עמוק לשטיח. ישנן שיטות שונות ומגוונות שנועדו לטיפול בשטיחים מקיר לקיר, והקפדה על ביצוען יכולה להבטיח בית בריא ונקי. בעזרת שירותים של חברה המתמחה בניקוי בתים, ניתן לטפל בבעיות כמו הצטברות של עובש או בקטריות על השטיח וכן לספק טיפול מונע לעתיד.

 

יש כתמים על השטיח

החיים בבית הם דינמיים, במיוחד בבית בו מתגוררים גם ילדים. כחלק משגרת חיי היומיום, משקאות נשפכים על השטיח, לעיתים מדובר בהפרשות שונות או פירורים ושאריות של מאכלים ועד כמה שלא נקפיד על ניקיון שוטף, אין זה בלתי נמנע ויכולים להישאר כתמים. אם אינכם יכולים עוד לראות את הכתמים על השטיח, זה הזמן להזמין חברה לניקוי בתים. חברה מקצועית עובדת עם חומרים שחודרים עמוק לתוך הסיבים של השטיח ובעזרת שפשוף עם הציוד המתאים ניתן להעלים אותם לחלוטין.