077-729-9223

חיפוש
Close this search box.
phone

איך בודקים מחירי פרקטים

בתכנון שיפוץ או בנייה אחד הגורמים המשמעותיים ביותר הוא התקציב והצמדות אליו.

בכדי להימנע מהערכות מוטעות אנו ממליצים להיפגש עם מומחים ולקבל ייעוץ והכוונה מקצועית.

לפני שיוצאים לדרך, ננסה לעשות עבורכם סדר ולהסביר כיצד מחשבים מחיר לפרקט ומה ממש חשוב שתדעו.

איך מחשבים מחיר לפרקט?

מחירי הפרקטים מחושבים בצורה ברורה יחסית, כאשר המחיר נקבע לפי מטר רץ ולפי עובי כנקודת המוצא שלהם. למחיר החומר יש להוסיף גם את עלות העבודה שנקבעת על פי התשתית עליה יותקן הפרקט והיקף ההכנות הדרושות. בנוסף יחושב בסופו של תהליך הכמות הסופית שהותקנה בפועל.

פרקט עץ יחושב כמובן לפי חומר הגלם, העיבוד שלו והדגם הספציפי שבחרת, כולל אפקטים ואלמנטים מיוחדים.

במקרה של פרקט למינציה חישוב המחיר מורכב יותר בגלל מגוון הסוגים והעבודה הדרושה לפני ההתקנה. המחיר של פרקטים זולים ישקף לכם בדרך כלל את איכותם וגם את איכות ההתקנה, ולכן מומלץ להיזהר בכל מקרה ממחירי מבצע "מטורפים", מאחר ובסופו של דבר אתם עלולים לגלות שהתוצאה אינה אטרקטיבית כלל.

מה עוד חשוב לדעת על מחירי פרקטים?

נהוג לומר כי על מחיר חומרי הגלם המחושבים לפי השטח והגודל, מוסיפים עוד 10% בערך, וגם זה רק בסוף העבודה. מקור הפרקט של הלמינציה קובע את מחירם ההתחלתי, כולל זהות היצרן, החברה והסוג.

קיימים שני סוגים עיקריים ללמינציה – האחד עשוי מלוחות MDF והאחר עשוי מפאנל פולימרי. פרקט למינציה מהסוג הפולימרי נחשב לעמיד יותר בפני שחיקה והוא גם חזק יותר ולכן גם יקר יותר.

על מנת לחשב את מחיר פרקט הלמינציה צריך לדעת כמה פרמטרים נוספים בנוסף לגודל הנדרש:

  • עובי הפרקט
  • דרגת השחיקה של הפרקט
  • הדגמים הנבחרים \ עיצוב
  • רמת גימור
  • גודל ומספר הפאנלים ואופן החיבור שלהם
  • דמי ההובלה והעבודה
  • ציוד נלווה לעבודת ההתקנה

בנוסף, יש לקחת בחשבון שלכל פרקט רמת גימור שונה  וכל פרקט מותנה גם בהתחשב במבנה ובמצב התשתית שלו, ספי הדלתות וחומרים נוספים כמו ספוג וחומרי איטום והדבקה במידת הצורך.
מצב התשתית ידרוש התייחסות מיוחדת לעבודות ההכנה הקודמות להתקנה: יישור השטח, קילוף חומרים קודמים כמו שטיחים וציפויים, וכל זה ישוקלל בדרך כלל בנפרד ממחיר ההתקנה עצמה אבל יחייב אותך לשאול ולדעת במה זה כרוך.

מבחינת התשתית כדאי לדעת כי קיימים כמה סוגי תשתית להתקנת פרקט, כאשר יש תשתית דחוסה יותר שהיא גם עבה ומספקת בידוד אקוסטי טוב יותר, ומחירה יקר יותר בהתאם.

מחירים לדוגמא לחישוב

על מנת להבין איך נראה פרקט ולמה מחשבים את מחירו באופן הזה, מומלץ לבדוק באולמות תצוגה איך הוא נראה בפריסה רחבה ככל האפשר. דוגמית קטנה של פרקט לא תיתן לכם מושג למה מחשבים את מחיר הפרקט כפי שמחשבים. מחירים לדוגמה לצורך זה, כפי שישמחו להסביר לכם גם באולמות התצוגה שלנו, שונים בגלל איכות החומר והעבודה הנדרשת עליהם.
מחיר פרקט למינציה יכול להתחיל מ-45 ₪ , ולהגיע ליותר מ-80 ₪  לפרקט פשוט יחסית.
פרקט יוקרתי יותר מתחיל ברמת מחיר של 70 ₪  ויכול להאמיר ליותר מ-150 ₪ , כשהמחירים אינם כוללים מע"מ.

פרקט עץ יכול להתחיל ברמות המחיר הזולות בפחות מ-100 ₪  אבל פרקט עץ איכותי מהסוג שמחפשים בדרך כלל מתחיל ב-150 ₪  ויכול להגיע לכמה מאות ש"ח  למטר רץ.
למחירים אלה הוסיפו את העובי המשתנה ואת שם היצרן, ותבינו למה התייעצות עם מומחים וקבלת הערכה מדויקת חיונית מאוד כדי להבין אצל אילו מקצוענים מומלץ להזמין פרקט.

צריכים עזרה בבחירת פרקט? היכנסו למאמר 7 טיפים לבחירת פרקטים או בואו לבקר אותנו באולם התצוגה

לתיאום פגישה – פנו אלינו.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן