דקים הם משטחי עץ לעיצוב דקורטיבי במיוחד של החצר והגינה. הדק משתלב יפה במיוחד בגינה מרוהטת. יש לו לא מעט יתרונות מלבד היותו תוסף עיצובי: הוא חוסך מי השקיה, תחזוקתו קלה, וכן הוא עשוי למנוע התפשטות מזיקים שונים. כמו כן הוא מהווה פינת ישיבה ומשחק לילדים ומבוגרים כאחד. כמו כן, הוא מהווה משטח לפינת אוכל בגינה או לפינת אירוח.

דקים תורמים המון גם בנושא היוקרה הביתית על אף שהם נמצאים בחוץ. התקנת דקים אינה מסובכת לכשעצמה, אבל חשוב שיהיו אמונים עליה מקצוענים עם ניסיון מוכח.

דברים שחשוב לדעת לפני התקנת דקים

דקים יכולים להיות עשויים או מעץ אמתי או מלמינציה: חומר סינתטי דמוי עץ, בעל טקסטורה זהה לחלוטין לזו של העץ.

יש לדאוג ליישר את הקרקע בטרם ההתקנה. כמו כן, ניתן להתקינו על רצפת עץ אחרת או רצפה מתכתית.

על מנת לוודא כי החיבור בין בדק הסיפון של הדקים לבין הבסיס ייעשה באופן אופטימלי, וכמתחייב על פי דרישות התקן, יש לפנות למתקין דקים מקצועי ומיומן בעבודתו.

דק

דקים – ביקושים ומחירים

מחיר הדק נובע מסוג העץ או הלמינציה מהם הוא עשוי.

באשר לדקיםעץ, הסוגים הבאים נחשבים לפופולריים מאד בקרב צרכנים בארץ: איפאה, דאגלס, טיק דרום אמריקאי, אירוקו ואורן.

בין אם התקציב שלכם מוגדר היטב ובין אם לא, חשוב מאד לערוך סקר שוק אשר יבחן את מידת שביעות הרצון של אנשי השיח שלכם מהדקים השונים שהם בחרו, ומאיכות ההתקנה שהייתה בשטח. איכותו של העץ היא נגזרת של המחיר הכולל אך זו לא האינדיקציה היחידה.

השוו מחירים של דקים המוצעים לכם על ידי המתקינים. בקשו לוודא שיש להם אישורי התקנת דקים, ואל תתביישו לשוחח עם לקוחות קודמים של הספקים שמולכם בטרם תזמינו אותם.

התאמתם של דקים למטרות שונות בבית ובחצר

במקביל לייעוץ של חברות המומחים אודות מאפייני הדק כחומר גלם, חשוב להגדיר לעצמכם מה יהיה סוג השימוש שלו בעודו עומד על תילו. אם אתם מרבים לארח בחצר, תצטרכו דק גדול ואיכותי, בעוד שאם הדק הוא רק להנחה תחת המרפסת הקטנה, תידרשו להיקף קטן יותר שלו. אם אתם מתכננים להציב ריהוט כבד על הדק, או ללכת עליו עם נעלי עקב, חשוב לבחור בסוג דק עמיד שיהיה חסין גם מפני שריטות וסדקים.

לסיכומו של דבר, חשוב להחליט לשם מה הדק מיועד, ומה אתם צפויים לעשות עליו כשהוא יעמוד כריצוף גמור. דקים משדרגים מאד את ערך הבית או המבנה שלכם, אבל אם המטרה היא לא רק מסחר אלא גם מגורים בבית בו הוא מותקן, חשוב לבחור בדק שיתאים לסוג הבילוי וההווי הביתי שצפוי לכם: דק שיתאים לבילוי משותף על הילדים, לבילוי שלכם או של בנות/בני זוגכם עם חבריהם/חברותיהם, וכמובן לרמת האינטנסיביות שתתהווה עליו בחצר: יש הבדל בין דק שעומד ללא משקל עליו לבין דק עליו מרבים לטייל או שריהוט כבד צפוי להיות מונח עליו.

אלברו – דקים לבית ולחצר מכל סוג!

אצלנו, בחברת הבוטיק "אלברו" מתמחים בהתקנת כל סוגי העץ הביתי, ותחליפי העץ: פרקטים, דקים, למינציה ועוד. החברה מעסיקה עובדים מומחים, יועצים בעלי שיעור קומה, וכן מעניקה שירות אישי לכל לקוח במעמד בחירת משטח הריצוף שלו. דקים לחצר הם נכס פר אקסלנס ולא היינו ממליצים לוותר על הצבתם. בדקו אלו סוגי דקים עשויים להתאים לבית ולחצר מבחינה עיצובית ופונקציונלית.

מעוניינים בדקים? אנא פנו לחברת "אלברו" לייעוץ מקדים בטרם הרכישה. הקליקו כאן!