077-729-9223

חיפוש
Close this search box.
phone

כל מה שרצית לדעת על פרקט למינציה

פרקט למינציה עשוי מחומר מלאכותי הנקרא HDF, ולא מעץ כפי שנהוג לחשוב בכל פעם שמוזכרת המילה "פרקט". הציפוי החום העליון הוא תמונה של עץ המודבקת על לוח ה– HDF.

השילוב של HDF עם למינציה מודבקת מאפשר גם עיצוב מרשים של משטח הריצוף וגם חוזק והגנה חסרי תקדים.

איכותו של פרקט למינציה מבחינה טכנית

זהו פרקט בעוביים שונים – 6-12 מ"מ לרוב. ברוב המקרים בהם זה מיועד לריצוף ביתי, מדובר על פרקט בעובי 8 מ"מ. פרקט עבה מעיד על עמידותו ושרידותו הצפויים לאורך זמן.

פרקט מוערך על פי 2 סולמות עיקריים: רמת שחיקה וCLASS. רמת שחיקה מתחילה בAC1 ומגיעה לAC5. בבתים בדרך כלל ירכוש הצרכן פרקט למינציה ברמת שחיקה AC3, AC4. קלאס הוא סולם קצר מידות המכיל 3 מידות בלבד: 31, 32 ו33. בבתים מקובלת, לרוב, מידה 32.

בארץ – החלק הארי של הצרכנים פשוט יבקשו פרקט AC4 מבלי להתייחס ל– CLASS שלו. חשוב שהרצפה תהיה גם בטוחה ברמה הפיזית וגם מוגנת אש, ולכן – חפשו את תווי התקן הרלוונטיים: 1481 לאיכות הפרקטים במכון התקנים הישראלי, ו921 בנושא בטיחות אש. אם נתקלתם בפרקט הנושא גם תו E1, סימן שהוא עומד גם בדרישות התקן של האיחוד האירופי.

לכל חברת פרקטים ישנן הטכנולוגיות בהן היא משתמשת, ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.כך, למשל, פרקט אשר לא נפתח בחיבורים עלול ליצור בלאי גבוה על המשטח עצמו. אנו מקפידים על בקרת איכות מהגבוהות בעולם, המאפשרת יצירת כמויות גדולות של פרקט לכל העולם ללא פגמי מפעל. כך שכל מוצר המגיע אלכם, מגיע באופן מושלם ללא פגמי יצור ומוריד משמעותית את הסיכוי שהפרקט יגיע עם פגמים מזעריים שעלולים לפגוע באיכות הפרקט. בקרת האיכות נעשית באופן ממוחשב עם מערכת משוכללת שבודקת אפילו את הפגמים המזעריים ביותר.

חברות המייצרות פרקטים ומשווקות אותם ליבואנים אינן נוהגות כמו מקבילותיהן בראשית עידן הפרקט במאות ה 16-17: הן נעזרות בבקרת איכות מודרנית ברמה גבוהה ביותר, כך שכל מוצר המגיע ליבואנים מגיע שלם, ללא פגמי יצור, ומוריד את הסיכוי שתיתקלו בפגמים מזעריים מכל סוג. בקרת האיכות הזו נעשית באופן ממוחשב באמצעות מערכות הבודקות ומנטרות פגמים מהקטנים והפשוטים ביותר בטרם האריזה והמשלוח מעבר לים.

פרקט למינציה

זהותו העיצובית של פרקט למינציה

ככל שהצילום שמודבק על הפרקט איכותי יותר, כך הוא יהיה יותר דומה לעץ אמתי. חשוב ליצור מגע עם הפרקט, לבדוק שהטקסטורה שלו חשה לכם כמו גזע עץ אמתי. פרקט למינציה איכותי הוא פרקט לא אחיד, בו צילומי העץ מבוצעים ממספר זוויות והצללות, ולא חוזרות על עצמן, ובכך משדרות חוסר אמינות בייצור הלמינציה דמוית העץ.

הפרקט מיועד אך ורק למבנים פנימיים ולא לגנים ומשטחי חוץ. התקנתו בקניונים, בתים ומשרדים חוסכת למחזיקי המבנים הללו הון בתחזוקה שוטפת וגם חוסכת זמן בביצוע פעולות הניקיון שהן לאין ערוך קלות יותר מאשר במשטח עץ אמתי.

להתקנה מושלמת ללא בליטות וזיזים מיותרים, מומלץ להזמין מתקין פרקט למינציה מקצועי ולא לנסות להרכיב את המשטחים בעצמכם.

מחיר הפרקט נקבע הן על פי חברת המותג שייצרה אותו, הן על פי סוג ה– HDF, והן על פי דגם הצילוםעץ ואיכותו הוויזואלית של הפרקט.

פרקט למינציה מבית אלברו פרקטים

"אלברו" מספקים ייעוץ בנושא פרקט למינציה, מכירה וייבוא המוצר לבית הלקוח והתקנתו בכל מקום בבית, במשרד ובקניון. בחברה מעניקים ייעוץ חסר פשרות ומספקים פרקט למינציה מגוון מתוך קטלוג עשיר במיוחד.

למידע נוסף על פרקט למינציה מבית "אלברו" והתאמתו אליך – הקלק על קישור זה וצור עמנו קשר!

 

מאמרים נוספים

סוגי פרקטים

סוגי פרקטים

מהם הפרקטים המקוריים שבאו לעולם? מתי הם הומצאו? מה הייתה רמת הגימור שלהם? כיצד זה משליך על סוגי פרקטים שיש היום ואיך פרקט דו שכבתי מציל את המצב

קיראו עוד >>
פרקט לחדר ילדים

פרקט לחדר ילדים

דרך מהירה וקלה לשדרג את חדר הילדים היא בעזרת חיפוי פרקט איכותי. בזכות תכונותיו, דווקא בחדר ילדים, פרקט הוא בחירה מושלמת. כנסו ותבינו למה.

קיראו עוד >>

ההיסטוריה של הפרקט

איפה נוצר הפרקט ? מתי ולמה? אילו סוגים התפתחו? מתי הייתה נקודת הדעיכה והנסיקה של הפרקטים עד לימים אלו. חברת אלברו פרקטים בהתאמה אישית

קיראו עוד >>
דילוג לתוכן