איך מתקינים פרקטים באופן עצמאי? מה חשוב לקחת בחשבון כשעושים את זה?

הפרקטים הפכו בשנים האחרונות לפתרון ריצוף, המועדף על רבים. פרקט עץ מלא, כמו זה המוצע על ידי חברת אלברו, משווה למרחב מראה אסתטי יותר ויוצר תחושה חמימה וביתית. אחד היתרונות הבולטים בסוג ריצוף שכזה, הוא העובדה שניתן להתקין פרקטים באופן עצמאי לרוב ובדרך כלל בכמה צעדים מהירים ופשוטים.

התקנת פרקטים – איך עושים את זה?

בין אם זה פרקט עץ מלא או שמא פרקט למינציה, האפשרויות המוצעות כיום הן רבות ומגוונות וכך גם הסוגים והסגנונות. רוצים להחליף את הריצוף הישן שלכם בבית לפרקטים מסוגננים? רוצים ליהנות מהמראה הכול כך מיוחד של הפרקטים המעוצבים בבית? הנה מדריך מקוצר שיסביר לכם איך עושים את זה באופן עצמאי:

הכנת השטח

לא משנה באיזה סוג של פרקטים מדובר, לפני שמתחילים בהתקנה עצמה יש להכין נכון את השטח. ואיך עושים את זה? אם כן, ראשית, יש לפנות לגמרי את החדר או את החדרים שבהם מעוניינים להתקין את הפרקט. להוציא את הרהיטים, את השטיחים ואת כל האלמנטים שנמצאים במרחב. גם אם יש מעצור קטן ליד כל דלת, יש להוציא אותו וכך גם לגבי כל אלמנט אחר, שנדמה שלא רואים או לא מפריע. שנית, וכחלק מהכנת המרחב לפני שמתקינים פרקט למינציה או פרקט עץ מלא, יש גם לבדוק האם הרצפה ישרה והאם אין בה שקעים. במידה והיא איננה אחידה, יש לתקן זאת באמצעות חומר מיוחד לסתימה וליישור שקעים או סדקים. חשוב לתת לו להתייבש ולהתקשות לפני שמתחילים במלאכת ההתקנה. כדאי לבדוק גם את הדלתות בחדרים. במידה והן מפריעות, מומלץ להסיר אותן מהצירים ובתום העבודה להחזיר אותן למקומן.

 

התקנת פרקט מעץ

ההתקנה עצמה

עכשיו מתחילים בהתקנה. לאחר שהכנתם את החדרים, פיניתם אותם וגם דאגתם ליישר את הרצפה הקיימת, לפני שאתם מניחים עליה פרקטים כמו אלה של אלברו, יש להניח משטח ספוגי מיוחד, המקשר בין הפרקטים עצמם לרצפה. את הספוג יש להניח על כל הרצפה ומומלץ לעשות זאת על ידי חיתוכו למקטעים קטנים. לאחר שהונח הספוג על הרצפה, אפשר להניח עליו את לוחות הפרקט. יש לעשות זאת בצורה מסודרת והגיונית. כלומר, להניח תחילה את הפרקטים לאורך הקיר הארוך ביותר בחדר ולאט לאט להתקדם פנימה. יש להקפיד ולשמור על מרווחים בני מספר מילימטרים מהקיר ובמידת הצורך לחתוך את לוחות הפרקטים בסוף כל שורה, כדי שאלה יתאימו לאורך הקיר ולשטח הקיים. לאחר הנחת הפרקטים, מגיע שלב מיקום הפאנלים. את הפאנלים יש להצמיד אל הקירות ולהשתמש בדבק מתאים, המיועד לכך. הדבק מאפשר דיוק מרבי וגם הצמדה טובה יותר. אפשר ואף מומלץ להשתמש באקדח ליישום דבק, המייעל את תהליך העבודה. לאחר התקנת הפנאלים, יש להניח את סף הכניסה, שהוא השלב האחרון של המשימה. יש לנסר את סף המתכת באמצעות מסור מתאים ולחבר אותו בעזרת סיליקון או דבק מיוחד.

פנייה אל המומחים בתחום

התקנת פרקטים היא לא משימה מורכבת מדי, אולם כדי להגיע אל התוצאות הרצויות ובעיקר אל המראה המיוחד והמסוגנן שלהם, מומלץ לפנות אל המומחים בתחום. אנחנו, באלברו, נעשה ככל שביכולותינו כדי להציע לכם את הטוב ואת המתאים ביותר ולו כדי שתוכלו ליהנות מיופיים המרהיב של הפרקטים ומסגנון ריצוף, שמשתלב באופן הרמוני בבית שלכם. רוצים להתקין פרקט למינציה או אולי פרקט עץ מלא? אל תעשו זאת לבד. פנו אלינו, לטלפון 03-5366074, נשמח לעמוד לרשותכם.