077-729-9223

חיפוש
Close this search box.
phone

3 יתרונות גדולים של רצפת פרקט

מה הם היתרונות של רצפת פרקט?

בשנים האחרונות יותר ויותר דיירים ובעלי דירות ישראלים מחליטים לבצע את המעבר המשמח ממרצפות סטנדרטיות לרצפת פרקט והאמת היא שאין זה פלא: כיוון שמדובר בריצוף הטומן בחובו יתרונות רבים מספור. אמנם ישנו מגוון רחב של הבדלים בין פרקטים מסוג למינציה לבין פרקטים המיוצרים מעץ גושני (עץ מלא), אך בכל מקרה באופן כללי פרקטים עדיפים על פני מרצפות סטנדרטיות ועל כך יוכלו להעיד כל "המשוגעים" לדבר.

אם גם אתם נמצאים בימים אלה במהלך ניסיון לקבל החלטה בנוגע לסוג הריצוף המתאים עבורכם באופן אישי, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נפרט אודות כל היתרונות המרכזיים של פרקטים, על מנת שתוכלו להתרשם בעצמכם ולהבין מהיכן נובע הטרנד שסחף את כל המדינה בעשור האחרון.

אין יותר נוח וקל מלנקות רצפת פרקט

אחד היתרונות המובהקים ביותר העומדים לזכותם של הפרקטים, בא לידי ביטוי בקלות הניקיון של הריצוף. לא זו בלבד שאין צורך בשימוש בכמויות רציניות של מים כדי ליהנות ממראה מבריק ונקי לאורך זמן, אלא שכשמדובר בריצוף פרקט, אין צורך להשתמש במים כלל: כל מה שיש לעשות זה לטאטא/לשאוב בעת הצורך ולהעביר סמרטוט לח אחת לשבוע על הריצוף ובזה פחות או יותר נגמר הסיפור.

נעימות וחמימות ללא תחרות

נכון, אם יש לכם מרצפות סטנדרטיות, מה שעליכם לעשות על מנת שלא לקפוא מקור במהלך החורף הוא להניח שטיח על הרצפה. עם זאת, מן הסתם שטיח צמרירי ורך באיכות גבוהה הוא לא עניין זול ומעבר לזה – כל שטיח דורש עבודות תחזוקה מסוימות. פרקטים לעומת זאת מסוגלים לבודד בצורה מרשימה ביותר ולמנוע מהרצפה לקפוא במהלך החורף.

באופן כללי התחושה הנוצרת בחלל שבו מותקנת רצפת פרקט נחשבת לחמימה ועוטפת יותר בהשוואה לאווירה הנוצרת בחלל שמותקנות בו מרצפות סטנדרטיות, אך החמימות במקרה הזה היא לא רק מטאפורית אלא פיזית ממש. ספציפית יש לציין כי רצפת עץ מלא מבודדת בצורה איכותית יותר מפרקט למינציה אך שתי האפשרויות מוצלחות יותר מבחינת טמפרטורה בהשוואה למרצפות הסטנדרטיות.

התקנה פשוטה במיוחד

יתרון נוסף העומד לצד הפרקט בא לידי ביטוי בקלות ההתקנה. במובן הזה מדובר למעשה בשלושה יתרונות נפרדים להלן:

  • מאחר ומדובר בריצוף שקל מאוד להתקין, הרי שבדרך כלל משך ההתקנה יהיה קצר ביותר. אנחנו מניחים שיצא לכם לשמוע אינספור סיפורים על עיכובים בלוחות הזמנים במקרה של התקנת ריצוף סטנדרטי. ניתן להבטיח לכם שבמקרה של רצפות פרקט, עיכובים הם פשוט לא עניין שקורה לעתים קרובות כל כך.
  • קלות ההתקנה מתבטאת כמובן גם במחיר הנמוך יחסית של הריצוף כשבמקרים מסוימים עלות ההתקנה מגולמת במחיר הפרקט.
  • מעבר לכל מה שהוזכר לעיל, קלות ההתקנה מאפשרת לרבים מהדיירים להתקין את הריצוף בכוחות עצמם או עם סיוע של חבר בעל ידיים טובות. באופן זה ניתן להשתחרר מהתלות בחברה המתקינה וליהנות מחיסכון נוסף במחיר.

בהקשר זה יש לציין כי לא זו בלבד שקל מאוד להתקין רצפת פרקט אלא שגם קל מאוד לפרק רצפת פרקט. כך שאם אתם מעוניינים לעבור דירה או להחליף את הריצוף באחר, אין קל מזה במקרה של רצפת פרקט וזאת בניגוד לרוב המוחלט של סוגי הריצופים האחרים.

החסרונות של רצפת פרקט

מטבע הדברים גם לריצוף פרקט מעץ אמיתי קיימים אי אילו חסרונות, כשבין היתר מדובר בהשפעת האקלים על הריצוף, ברמת הפגיעות הגבוהה שלו לשריטות או כתמים ובכך שריצוף עץ מלא דורש ביצוע עבודות תחזוקה אחת לכמה שנים בזמן שריצוף פרקט למינציה זקוק לפחות תחזוקה במידה משמעותית, בתלות ברמת האיכות של החומר. עם זאת, כל החסרונות בטלים בשישים ברגע שהרצפה מותקנת במקומה ועל כך תוכלו אולי להעיד בעצמכם בקרוב. בהצלחה!

מאמרים נוספים

מה הם פרקטים שכבתיים

ישנם סוגים שונים של פרקטים כשאחד מהם הוא הפרקט השכבתי כמו אלה המוצעים על ידי חברת אלברו. פרקטים מהונדסים מסוג זה עשויים ממספר שכבות, מה שהופך אותם לחזקים ועמידים מאד.

קיראו עוד >>
פרקט לחדר ילדים

פרקט לחדר ילדים

דרך מהירה וקלה לשדרג את חדר הילדים היא בעזרת חיפוי פרקט איכותי. בזכות תכונותיו, דווקא בחדר ילדים, פרקט הוא בחירה מושלמת. כנסו ותבינו למה.

קיראו עוד >>
דילוג לתוכן