דשא סינטטי הפך בשנים האחרונות ללהיט בבריכות, שטחים ציבוריים, גינות, מגרשי ספורט ועוד. היתרונות של דשא סינטטי רבים: הוא עמיד יותר, זול יותר לתחזוקה ולא מצריך שימוש נכבד במים, נקודה חשובה עבורנו כאן במזרח התיכון. בעולם הפכך הדשא הסינטטי כבר מזמן למשטח פופולרי ומבוקש, ובארץ בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים וארגונים בוחרים בו כאופציה המועדפת עליהם, על פני דשא טבעי או משטחים קשיחים ונוחים פחות.

התקנת הדשא היא תהליך שמצריך ניסיון ויכולות, וגם שורה של אביזרים שיבטיחו שהתוצאה תהיה טובה ואיכותית. הנה רשימה של כמה מהאביזרים החשובים ביותר להתקנת דשא סינטטי.

יריעה גיאו-טכנית

מתקינים את היריעה על הקרקע, לפני שמתקינים את הדשא, שכן היא מונעת צמיחת עשבים מתחת לדשא הסינטטי, בין היתר על ידי כך שהיא מחשיכה את הקרקע, מה שמונע תהליך פוטוסינתזה שיאיץ את צמיחת הדשא.

כמו כן, ההפרדה במייצרת יריעה גיאו-טכנית בין הדשא לבין האדמה מסייעת לשמור עליו לאורך זמן, וגם מעודדת תהליך ניקוז יעיל ומהיר כאשר יורד גשם.

מהדק אדמה

על מנת לקבל תוצאות מיטיבות, מומלץ לעיתים להשתמש במהדק אדמה לפני שמתחילים בעבודה, על מנת להבטיח שהמשטח יהיה מתאים כמה שיותר להתקנת הדשא והתוצאה תהיה דשא חלק ונעים להליכה.

פס הדבקה PVC

מכיוון שחשוב שהדשא יהיה אחיד, ללא בליטות או בורות, יש להדביק כל מרבד דשא לאלה שלצדו – ובדיוק לכך משמשים פסי ההדבקה PVC. הגמישות של סרטי הדבקה PVC  והעמידות שלהם שומרים על איכות הדשא גם לאחר שנים בהן אנשים דורכים עליהם.

רשת צל

מי שמעוניין להשתמש בדשא גם בשעות בהן השמש קופחת עשוי להתעניין באפשרות להרכיב רשת צל שתהפוך את השהייה על הדשא לנעימה יותר, בין אם מדובר בבריכה, במגרש ספורט או בכל שימוש אחר.

תשתית ניקוז

מי שבוחר להתקין דשא סינטטי על משטח קשיח כמו בטון ואספלט (למשל, במרפסת או על הגג) יכול להיעזר בתשתית ניקוז שתאפשר למי הגשמים לזרום ללא הפרעה לעבר פתחי הניקוז, מבלי להיאגר במקומות לא רצויים ולפגוע באיכות הדשא. ישנן תשתיות ניקוז שיכולות להחזיק מעמד שנים רבות.

משטח מונע החלקות

על משטחי דשא שמשמשים ילדים, לרבות בריכות, מומלץ להתקין משטח מונע החלקות, כדי לייצר סביבה בטיחותית לילדים מפני פציעות בעקבות נפילות.

דבק מקצועי

על מנת שהדשא יישאר מחובר למשטח ההתקנה חשוב להשתמש בדבק מקצועי שעמיד גם בפני זעזועים וטמפרטורות קיצוניות, וגם שאינו מתכלה במים.

מסמרים מגולוונים

ניתן גם לקבע בצורה מירבית את הדשא למשטח ההתקנה בעזרת מסמרים חזקים במיוחד שאינם מחלידים – מסמרים מגולוונים. כל מסמר הוא באורך של 20 ס"מ.

סכין חיתוך מקצועית

מרבדי דשא סינטטי מגיעים בגודל אחיד וסטנדרטי, אולם בסופו של יום יש להתאים את הדשא לגודל המשטח ולצורתו. לשם כך יש לחתוך את המרבדים, ובעזרת להב מיוחדת משוננת החיתוך מדויק ולא מסובך.

מברשת לסירוק דשא סינטטי

על מנת לשמור על הדשא בצורה מיטבית לאורך זמן, כדאי להשתמש לעיתים במברשת מיוחדת המיועדת לסירוק דשא סינטטי, וכך לפרום קשרים ולמנוע נזק נקודתי בעקבות מעיכת דשא באזורים ספציפיים (למשל, בקרבת השער במגרשי כדורגל).

על ידי שימוש נכון באביזרים המקצועיים האלה ניתן להגיע לתוצאה סופית מרשימה ומשביעת רצון, גם למקסם את השימוש בדשא וגם לשמור עליו לאורך זמן, מבלי להוציא כספים מיותרים על תחזוקה. והתוצאה הסופית היא משטח נוח ונעים לכל המשפחה, לשכונה, למתרחצים או לספורטאים. שיהיה לכם בהצלחה!

סיליקון