דשא סינטטי

היתרונות והחסרונות של דשא סינטטי

משנה לשנה ניתן לראות יותר ויותר שטחים ציבוריים, פרטיים ומסחריים בהם נעשה שימוש במרבדים של דשא סינטטי. לאור העובדה שמים פשוט עולים כאן לא מעט כסף ודשא אמיתי מחייב תחזוקה שוטפת, זה הגיוני. עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי לדשא הסינטטי ישנם יתרונות רבים נוספים, החורגים הרבה מעבר לגבולות גזרת החיסכון במים והתחזוקה.

אז אם אתם נמצאים כרגע בלבטים בנוגע לדשא סינטטי או אמיתי, אנו שמחים לבשר לכם שהגעתם בדיוק למקום הנכון. במאמר שלפניכם נפרט הן אודות היתרונות והן אודות החסרונות של הדשא המלאכותי, על מנת שתוכלו לקבל תמונת מצב כמה שיותר מלאה ולקבל החלטה מושכלת, מתאימה ומבוססת.

היתרונות המרכזיים של דשא סינטטינפוליטנה

 • חיסכון משמעותי ביותר במשאבים, בזמן ובמאמץ – נראה שבכל הקשור ליתרונות הדשא הסינטטי, המילה חיסכון היא מילת המפתח. מעבר לכך שניתן לחסוך כמויות עצומות של מים על ידי בחירה במרבדי דשא סינטטי, הרי שבניגוד לדשא הטבעי, הדשא המלאכותי אינו דורש מכם השקעת זמן או מאמץ לצורכי תחזוקה. הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך מדובר על השקעה משתלמת ביותר.
 • חשיבה ירוקה – מעניין לדעת שהדשא הטבעי, הרענן והירוק שלנו, הוא לא בדיוק ירוק, במובן האקולוגי של המילה. הכוונה היא שעל מנת לתחזק דשא טבעי, יש לעשות שימוש בכמויות גדולות של חומרי דשן כשלעתים יש גם לעשות שימוש בחומרי הדברה. אם לא די בכך, הרי שדשא טבעי יש לכסח בעזרת מכסחות דשא שבין אם נרצה ובין אם לא – תורמות לזיהום הסביבתי ולזיהום האוויר. וגם להביא מים אל הממטרות הדשא אינו תהליך מאוד אקולוגי. כל זה כמובן לא רלוונטי בנוגע לדשא הסינטטי, שניתן לכתוב עליו שהוא פשוט ירוק, איך שלא תסתכלו על זה.
 • התמודדות אופטימאלית עם אתגרים – התקנת דשא סינטטי היא לא פחות מהפתרון המושלם עבור אזורים המהווים אתגר עבור הדשא הטבעי, כמו לדוגמה אזורים קרים מאוד או מוצלים מאוד.
 • מראה נצחי – בניגוד לדשא הטבעי, הדשא המלאכותי הוא דשא שאינו סובל מדהייה של הצבע או מחוסר אחידות בשערות. מדובר בדשא ירוק עד, גזום עד ויפהפה.
 • עמידות אופטימאלית מפני שחיקה – בניגוד לדשא הטבעי, באפשרותכם לשחק על הדשא הסינטטי כדורגל ללא חשש שמא ייהרס או יימעך. כמובן שישנם סוגים שונים של מרבדים סינטטיים אך באופן גורף, גם הדשא המלאכותי העדין ביותר, עדיין נחשב לעמיד במיוחד, בהשוואה לדשא הטבעי.

החסרונות המרכזיים של דשא סינטטי

האמת היא שככל שחולפות השנים אנחנו זוכים להכיר עוד ועוד דגמים חדשים של דשא סינטטי שהלכה למעשה מבטלים בזה אחר זה את כל החסרונות המוכרים של הדשא המלאכותי. כך לדוגמה, בעבר החיסרון המרכזי של הדשא הסינטטי בא לידי ביטוי בכך שהמגע שלו פשוט לא היה נעים כמו המגע של הדשא הטבעי והרך. החדשות הטובות הן שכיום לעומת זאת ניתן לרכוש דגמים מתקדמים המסוגלים לחקות בקירוב רב מאוד את התחושה של הדשא הטבעי.

ירוק ישראלי למוןבנוסף לכך, בעבר היה קשה מאוד לנקות דשא סינטטי מהפרשות של בעלי חיים למשל, אך הדגמים החדישים ניתנים לשטיפה בקלות רבה מאוד. ככל הנראה החיסרון היחיד שעוד רלוונטי עבור הדשא הסינטטי הוא העלות הגבוהה של ההתקנה וככל הנראה גם בדגמים החדישים ביותר לא ניתן יהיה להתגבר על חיסרון משמעותי זה. חיסרון נוסף בחלק מהדגמים הוא התחממות המשטח בעת חשיפה ישירה לשמש.

עם זאת, חשוב לזכור שבטווח הארוך הדשא הסינטטי דורש כמות קטנה יותר משמעותית של משאבים בהשוואה לדשא הטבעי ולכן גם חיסרון זה בטל בשישים לאורך השנים, קחו זאת לתשומת לבכם.

למה לפנות אלינו:
 • 15 שנות ניסיון
 • 20 שנות אחריות
 • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
 • מחירים ללא תחרות
 • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
 • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
 
צור קשר
התקשרו עכשיו
--