דקים / פרגולות

דק רד בלאו

רד בלאו הוא זן של עץ מהגוני אשר גדל באינדונזיה, באוסטרליה, בפיליפינים ובמקומות אחרים בעולם. מה שחשוב להדגיש הוא שהעץ הזה עשה "עלייה" לישראל במרוצת השנים, וזאת עקב רשימה ראויה של יתרונות. כיום, הוא מהווה חלק מרכזי במשוואת העיצוב של חללים, בעיקר חיצוניים. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על דקים העשויים מרד בלאו.

קווים לדמותו של הרד בלאו

בלאו הוא עץ טרופי, אשר נחשב לפופולארי כיום עקב מספר תכונות עיקריות. זה מתחיל עם העובדה שהוא עמיד, קשה וחזק ביחס לסוגי עץ אחרים, וזאת בעיקר עקב צפיפות הסיבים הגבוהה המאפיינת אותו. המשמעות הישירה של כך היא שהצטיידות בדק מסוג רד בלאו מאפשרת לקבל שקט נפשי לתקופה ארוכה, אפילו אם מתבוננים על כך ביחס למרבית סוגי הדקים הקיימים כיום בשוק.

עובדה חשובה נוספת היא שרד בלאו עומד היטב גם בתנאי מזג האוויר השונים, כולל אלה שנחשבים לקיצוניים: למעשה, העמידות שלו למעברי מזג אוויר ראויה לציון, כאשר העץ מאופיין ביכולת גבוהה של התפשטות במצבים של שינויים טמפרטורה. הוא לא אמור להירקב או לשנות את צורתו עם הזמן, אם כי המלצה מועילה היא כן להקפיד על שימונו של העץ אחת לחצי שנה לערך. העץ אינו מצריך שטיפה, כאשר רמת הייבוש הממוצעת שלו גבוהה ועומד על כ-88%.

מאפיינים אסתטיים של הרד בלאו

רד בלאו הוא בעל מראה ייחודי, המסייע לו להתבלט ביחס לחומרי גלם אחרים המשמשים לבניית דקים. גוון הרד בלאו הוא אדמדם, כאשר הטקסטורה של העץ אחידה. עובדות אלה מקלות על ההשתלבות שלו באזור בו ממוקם מצד אחד, אך גם מסייעות לו למשוך את תשומת הלב האסתטית לה מצפים אלה שמתקינים את המשטח. ככלל, זהו עץ עם רמת גימור גבוהה ועם שלל אפשרויות לעיבוד ולהתאמה לצרכים הספציפיים של אלה המעוניינים להצטייד בו.

המפתח: התקנה נכונה הנעשית על ידי בעלי מקצוע

דק העשוי מרד בלאו מעמיד את אלה המצטיידים בו בנקודת פתיחה טובה מאד. ועדיין, בדומה לסוגים אחרים של דקים, גם כאן רצוי להשקיע מחשבה ראויה בבחירת הגורם שמספק, מעצב או מתקין את משטח הדק הלכה למעשה. יש לוודא שהיא בעלת ניסיון רב שנים בתחום, עובדת עם הסוגים האיכותיים יותר של רד בלאו וזמינה ללוות את לקוחותיה לכל אורך הדרך – למשל, גם בכל הנוגע לפעולות התחזוקה של המשטח. הגם שאלה נחשבות פשוטות, בהחלט צריך לדעת מה לעשות, מתי וכיצד.

חשוב לשים לב שגם ההתקנה עצמה צריכה להתבצע על ידי חברות מקצועיות, המחזיקות לא רק בניסיון ובכוח אדם מיומן, אלא גם בציוד שיאפשר התקנה מוצלחת ומהירה של הדק. רצוי להתבונן על מחיר ההתקנה ובדק, אם כי ממש לא בתור פרמטר מרכזי. אין לשכוח כי מה שאיכותי עשוי להיות יקר יותר.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--