דקים / פרגולות

דק קמרו

דק, מעצם ההגדרה שלו, מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות, הן כאלה הנחשבים לפרקטיים והן כאלה האסתטיים. הרצון בעת בחירת סוג דק ספציפי הוא למקסם את היתרונות האלה ככל שניתן, וזאת באמצעות החלטה על חומר גלם אידיאלי. דק קמרו (שימו לב שלעיתים מכנים אותו "דק קומרו") מהווה שחקן מרכזי בשדה המשחק האמור, כמו גם הבחירה הראשונה של לא מעט גורמים. זהו דק איכותי, יוקרתי וכזה שהפך בשנים האחרונות לפופולארי לא רק בדרום אמריקה, מקום המוצא שלו, אלא גם בישראל.

מהו דק קמרו?

דק קמרו הוא דק הבנוי מעץ טרופי בעל שם זה. את העובדה שהוא מוגדר כ"איכותי" אפשר לחלק למספר היבטים. זהו עץ הנחשב לחזק מאד מבחינה פיזית, כאשר החסינות שלו גבוהה והעמידות שלו בפני המזיקים השונים או פגיעות פיזיות ראויה לציון אף היא. ההשלכות החיוביות של כך הן עמידות לאורך שנים, כמו גם תחזוקה הנחשבת לפשוטה ביחס לסוגי עץ אחרים.

המראה של דק קמרו

מבחינת מאפיינים ויזואליים, אפשר להצביע על מספר משתנים עיקריים. מבחינת הגוון, צבע עץ הקמרו הוא בגווני חום (כהה עד בהיר), לעיתים צהבהב. עובדה נוספת היא שטקסטורת הקמרו היא חלקה באופן יחסי, מה שמסביר מדוע בחירה בדק מעץ מאפשרת לקבל משטח אחיד, אותו פשוט יותר להתאים לסביבה בה הוא נמצא. יש לציין כי בדומה לסוגים אחרים של עצים, גם קמרו עלול לאבד מעט מהגוון שלו עקב חשיפה ממושכת לשמש. עם זאת, השינוי הינו הדרגתי ומשמעותי פחות ביחס ללא מעט סוגים אחרים.

התקנת דקים מעץ קמרו

דקים מעץ קמרו ניתן, בתנאים מסוימים, להרכיב לבד. עם זאת, ממש לא מומלץ לעשות זאת. מלאכת ההתקנה של דק כמכלול אינה פשוטה כמו שהיא עשויה להיראות על הנייר, כאשר נדרש לתכנן את ההתקנה לפרטי פרטים וכן לבצע הכל על פי הספר ובאמצעות ציוד ייעודי. זו הסיבה בגינה חשוב להשאיר את העבודה לחברות דקים מקצועיות, שייקחו על עצמן את התהליך ויעשו זאת בצורה מהירה, יעילה וללא תקלות. אסור לשכוח כי התקנה לא נכונה של דק עלולה לבטל אחוז ניכר מהחסרונות שלו, כך שגם אם נדרשת על כך תוספת תשלום כן חשוב להקפיד שחברה מקצועית תתקין אותו הלכה למעשה בשטח.

סוגיה משמעותית נוספת נוגעת לתג המחיר של דק קמרו, שנחשב לגבוה יותר מסוגים רבים אחרים של דקים: על איכות, כידוע, צריך לשלם. גם כאן, המלצה מועילה היא כן לשקול בחיוב הצטיידות בו, למרות פערי המחיר, וזאת מכיוון  שמדובר בדק מומלץ לשימוש באמת ובתמים. העמידות הגבוהה של עץ הקמרו, כמו גם התחזוקה המינימלית שלו, מביאים כמעט תמיד לרכישה לתקופה ארוכה. זוהי סוגיה חיונית מאד בתחום שבו מה שזול מדי, פעמים רבות, הופך ליקר עם הזמן.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--