דקים / פרגולות

דק סידר

אין זה סוד כי התקנת דקים מהווה אחת הבחירות העיצוביות הנפוצות ביותר, בעיקר בחצרות או במרפסות הבתים השונים בישראל. כאשר נכנסים לעובי הקורה מבינים כי מדובר בתחום רחב לכל הדעות, ובו אינספור אפשרויות לבחירת חומר הגלם שישמש לעשיית הדק. המאמר הנוכחי סוקר את המאפיינים של דק סידר, אחד מסוגי הדקים הנחשבים למומלצים יותר כיום.

מהו דק סידר?

סידר משתייך למשפחה של העצים הרכים. המקור המרכזי שלו הוא קנדה, אם כי הוא גדל באזורים גבוהים נוספים – דוגמת ארצות הברית, אלסקה או אפילו במזרח התיכון. הוא בעל מספר תכונות ייחודיות שהופכות אותו לאידיאלית לעשיית דקים, על אחת כמה וכמה כאלה שמיועדים להתאים מראש למזג האוויר הישראלי.

העובדה הראשונה היא שעץ הסידר נחשב ליציב בכל קנה מידה, כך שהוא לא רק עמיד בתנאי מזג האוויר השונים – אלא גם כמעט ולא משנה את צורתו כתוצאה משינויי טמפרטורה. העץ נחשב לעמיד גם בפני מזיקים, ריקבונות או רטיבות, עובדה המסבירה הן את ההתאמה שלו למקומות פתוחים והן את העובדה שאין צורך שיעבור תהליכי אימפרגנציה המייקרים במקצת את התמונה. עקב התגובה האידיאלית של הסידר למים (או למעשה חוסר התגובה) הוא נחשב לבחירה אידיאלית בבריכות למיניהן.

עץ הסידר ידוע בקצב הגדילה האיטי אך הבטוח שלו, כאשר בשיאו הוא מגיע לגובה ממוצע של כשישה מטרים. קוטר גזע העץ עשוי להגיע עד לארבעה מטר.

המראה החיצוני של הסידר

שמו המלא של הסידר הוא Red Western Cedar , מה שמאפשר ללמוד על המאפיין החזותי הראשון שלו: זהו, כמובן, הגוון האדום המאפיין אותו (עם זאת, יש בנמצא גם גוונים בהירים יותר, אפילו ורדרדים, של הסידר). מבחינה מעשית, שכבת העץ האמצעית היא בגווני האדום, בעוד הליבה בגוונים הבהירים יותר: ככל שמעמיקים ונכנסים לעץ, למעשה, כך אפשר להבחין בגוון הוורוד. מעלה אסתטית חשובה נוספת היא שסידר מגיב בצורה אופטימלית לצביעה או להדבקה, מה שמגדיל את אפשרויות העיצוב וההתאמה שלו לצרכים עוד יותר.

גם הניחוח של עץ הסידר ראוי לאזכור, כאשר החדשות הטובות מהבחינה הזו הן שהניחוח שלו נעים לכל הדעות.

דגשים בהתקנת דק סידר

החלטתם להצטייד בדק סידר? עליכם לקבל כעת החלטה חשובה נוספת, והיא נוגעת לגורם שיספק לכם את הדק ואף יתקין אותו הלכה למעשה בשטח. בחירה של גורמים אלה חייבת להיות מושכלת בהתחשב בעובדה שההתקנה עצמה מצריכה ידע ניכר בתחום, ציוד ייעודי ולרוב גם תכנון. אם לוקחים בתור דוגמא מייצגת את מלאכת הניסור, ההשחזה והליטוש של העץ, המרכזיות בהכנת כל דק, העובדה שעץ הסידר נחשב לרך יחסית מקשה על ביצוען של הפעולות האלה. זו הסיבה בגינה חשוב לוודא שהחברה המתקינה מנוסה בעבודה עם עץ סידר, ורצוי גם בתחום הספציפי המדובר: במקרה הזה, עיצוב ובניית דקים.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--