דקים / פרגולות

טיק בורמזי

טיק בורמזי הוא אחד מסוגי העץ האיכותיים ביותר שיש. הוא גדל בעיקר באסיה ובמדינות דוגמת הודו, מלזיה או תאילנד, אם כי במרוצת השנים הוא "עשה עלייה" גם למדינות באפריקה או בקריביים. זהו עץ טרופי, בעל נוכחות ועמידות ראויים לציון. מה שנוגע לענייננו הוא שמדובר בעץ אשר השימוש בו בתחום הדקים רחב בהחלט. הנה כל מה שחשוב לדעת על התכונות של דק הטיר הבורמזי ויתרונותיו.

מהו דק טיק בורמזי?

דק טיק בורמזי מבוסס על חלקים פנימיים של עצים המשתייכים על זן העצים הזה.  דק מהסוג הזה יאופיין ביוקרתיות, אולי הפרמטר המרכזי שלו,. העץ מגלם בתוכו מספר תכונות שהופכות אותו לאידיאלי למטרות החלקה, כאשר העמידות של העץ גבוהה: יש בו שמן טבעי אשר מונע ממזיקים להצטבר על גביו וכן מפגעי מזג האוויר השונים להשפיע עליו לרעה. עובדות אלה לא רק מסייעות לדק להישמר לאורך זמן, אלא גם מביאות לכך שהתחזוקה שלו היא המינימלית ביותר האפשרית. בתנאים האלה לא מפתיע מדוע בחירה מקובלת באזורים הנמצאים בסמוך לחופי ים, למשל, היא בדק העשוי מטיק בורמזי.

טיק בורמזי נחשב למשטח בטוח לשימוש. הסיליקה שבו מונעת מצבים של החלקה, שעלולים לאפיין סוגי משטחים אחרים: מכאן שגם בבתים בהם ילדים קטנים (או שובבים במיוחד), דק מטיק בורמזי יכול לספק מענה הולם.

המראה של הדק

דק טיק בורמזי מאופיין במראה ייחודי. הגוון שלו הוא חום עשיר, מה שמסייע לאותה תחושת יוקרה שתוארה מעלה, או אפילו למתג את הבתים אשר מתפארים בדק שכזה כיוקרתיים (זאת למרות שהדק עצמו בהחלט בר השגה מבחינה כלכלית). המשטח מושך את העין גם על רקע הטקסטורה האלגנטית שלו, כאשר מבחינת קליפת העץ הפרמטר המרכזי הוא שהיא אינה אחידה בהכרח.

עיבוד דק טיק בורמזי (והדרך הנכונה לעשות זאת)

דק טיק בורמזי אינו הפשוט יותר לעיבוד מבין העצים המוצעים כיום. ראשית, מכיוון שמדובר בעץ אשר משקלו הסגולי גבוה באופן יחסי. בנוסף, על אף שחיתוכו וליטושו של העץ אינם מורכבים, הליך ההדבקה שלו הוא דווקא בעייתי: זאת על רקע השמנוניות המאפיינת את העץ. בעיה מרכזית נוספת נוגעת למסמור הדק, כאשר במקרה הזה הקושי נובע מדרגת הקושי הגבוהה של המשטח.

במצב הדברים הזה, לא מפתיעה ההמלצה הבאה, והיא להשאיר את העובדה למומחים. התקנת משטחי דק טיק בורמזי מצריכה התקנה של חברה הפועלת בתחום, כאשר הצורך אולי גבוה יותר מאשר במרבית סוגי הדקים האחרים. חשוב לוודא שהחברה האמורה מחזיקה בניסיון רב שנים, כמו גם בציוד הייעודי הנדרש עבור ביצוע הפעולות השונות שהוזכרו מעלה. מומלץ להעדיף חברות שמציעות את ה"חבילה המלאה": תכנון המשטח בהתאם לתנאי השטח ורצון הרוכשים, אספקת הדק, התקנה שלו בבית הלקוח או בכל אזור אחר שנבחר, סיוע בתחזוקת המשטח וכיוצא בזה.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--