דקים / פרגולות

במבוק

במרוצת השנים, גדל מספר הישראלים שגילו את היתרונות המגוונים של התקנת דקים בחצר, במרפסת או בכל מקום אחר. כתוצאה, ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמנסים לאתר את סוגי הדק המומלצים ביותר, העמידים ביותר והמתאימים ביותר למזג האוויר הישראלי. אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר כיום הוא במבוק (או "חזרן").

מהו הבמבוק?

כאשר נכנסים לעובי הקורה – תרתי משמע – חשוב להדגיש שבמבוק מהווה שם של תת משפחת צמחים המשתייכים לקבוצת צמחי הדשא. כתוצאה, יש בנמצא מאות זני במבוק, אשר לכל אחד מהם עשויים להיות מאפיינים משלו. אם מתבוננים על הגודל, למשל, מבינים שבמקרה של במבוק הוא כן גובה: חלק מהעצים הם בגובה של כמה עשרות סנטימטרים בלבד, בעוד אחרים מגיעים לגובה של עשרות מטרים.

במבוק כחומר גלם להכנת דקים

במבוק נחשב לפופולארי כל כך בעולם העיצוב בכלל, ובתחום הדקים בפרט, עקב מספר גורמים עיקריים.  ראשית, זהו חומר חזק מאד, כאשר דרגת הקשיחות שלו, לראיה, גבוהה בכ-38% מזו של עץ האלון ובכ-13% מעץ המייפל. הבמבוק מאופיין בעמידות רבת שנים: הוא מתאים כמעט בכל תנאי מזג האוויר, אם כי יש שמעדיפים למקם אותו במקומות שאינם חשופים לכמויות גדולות של גשמים או רוחות. על כל פנים, בתנאים סבירים הבמבוק ישמור על הצורה שלו לאורך השנה, כך ששינויים לרעה דוגמת התעקמות, עיוות או שחיקה שלו נדירים עד בלתי קיימים. למרות חוזקו, הבמבוק מצליח להיות גמיש בכל קנה מידה, כך שעיבודו על פי הצורך הספציפי של האדם אפשרי גם אפשרי. ניתן לצבוע את הבמבוק ולכסות אותו בחומרים שמספקים לו הגנה גבוהה עוד יותר.

גם מבחינה אקולוגית, מגלם בתוכו הבמבוק מספר מעלות חשובות. זהו חומר הנחשב לידידותי לסביבה, בעיקר עקב ספיגת כמות פחמן דו חמצני גדולה מעצים "קשים" ושחרור חמצן ביותר מכ-33% ביחס לסוגים אחרים. עובדה נוספת היא שהבמבוק גדל תוך פרק זמן של כשלוש עד חמש שנים בלבד, כאשר עץ "רגיל" מצריך לרוב עשרות שנים.

המראה של דק במבוק

דק במבוק זוכה לתשומת לב חיובית גם עצם המראה שלו. הוא מגיע בגוון חום או זהב, כאשר המרקם שלו נחשב לנקי במיוחד לכל אורכו. העובדה שהטקסטורה הטבעית של הבמבוק היא טקסטורת פסים מעניקה לו עומק ומאפשרת לו ליצור עניין בתור חומר גלם. גם הריח של הבמבוק הוא ה"טבעי" ביותר שיש, ללא אי אילו ניחוחות רעילים שעלולים לאפיין דקים איכותיים פחות.

אז איך מתחילים?

עם כל היתרונות של דק במבוק, ברור שלא ניתן להתפשר בהתקנה שלו. זו צריכה להתבצע על ידי חברה מקצועית, שתיקח על עצמה פעולות דוגמת ניסור, קידוח או התאמת הדק לצרכים הנקודתיים של הלקוח. הציוד צריך להתאים למאפייני הבמבוק השונים, וזאת במטרה להפוך את ההליך למהיר וליעיל יותר. מומלץ לא להתפשר בטיב הדק שבוחרים, ולו מכיוון שרכישה מושכלת מספקת שקט נפשי למספר שנים לפחות.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--