דקים / פרגולות

דק איפאה

בניית דק איפאה – יתרונות דק מעץ איפאה מלא

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות בהן זורחת השמש ברוב ימות השנה, אוהבים להיות בחוץ. גם כשאנחנו בבית. אמנם הולך ונהיה צפוף פה, אבל לרבים מאיתנו יש גינה או חצר שהיא במובנים רבים האטרקציה של הבית, המקום בו אנחנו מארחים חברים, נחים בשלווה וגם מבלים עם המשפחה.

לכן כדאי להשקיע בגינה או בחצר לא פחות משאנחנו משקיעים בסלון או במטבח. אנחנו רוצים שהזמן שאנחנו מבלים שם יהיה איכותי ונעים וכיפי. אז מה עושים כדי שהגינה או החצר יהיו ברמה ויהיה לנו חשק לשוב ולצאת אליהם מדי יום ומדי שבוע? אחת הדרכים להבטיח שהמקום יהיה מעולה היא בניית דק. לדקים יש יתרונות רבים על פני משטחים אחרים

מה זה עץ איפאה

דק איפא

דק איפאה

עץ האיפאה הוא חומר גלם איכותי ומבוקש בתעשיות העץ והבנייה השונות, בזכות העמידות והחוזק שלכם, ולכן דק איפאה היא אופציה מועדפת על ישראלים רבים.

עצי האיפאה, הגדלים במדינות דרום ומרכז אמריקה, מתנשאים לעיתים עד גובה מרשים של 50 מטרים ויותר. מדובר בעצים חזקים בעלי מגוון גוונים של חום כהה, עקב הצפיפות הגבוהה של החלקיקים שלהם.

לאיפאה יש שם גנרי, Tabebuia Spp, איפאה טבקו בעברית. ישנו סוג נוסף של איפאה, שמפיין (קומרו).

עץ איפאה כחומר גלם

לדק איפאה יש שני יתרונות מרכזיים על פני שאר סוגי העץ בהם משתמשים בשביל דקים:

  • עמידות משמעותית לפגעי מזג האוויר ועמידות בפני נזקי הזמן. או, במילים אחרות, דק איפאה מחזיק מעמד זמן רב יותר ושומר על המראה הרענן שלו
  • העמידות הנ"ל והמשקל הסגולי הגבוה שלו מאפשרים לתחזק אותו בסך הכל פעם בשנה, מה שחוסך התעסקות ועלויות לאורך שנים. החבטות, השריטות והפגיעות הרגילות לא פוגעות בדק באותה הצורה בה הן פוגעות בדקים מעצים עמידים פחות

המראה של דק איפאה

עץ איפאה איננו רק איכותי ועמיד, יש לו גם מראה מהודר, מרשים ואלגנטי. שילוב של דק איפאה עם גינה או כתחליף לדשא מכניסים לחצר תחושה נעימה ורגועה ומייצרים מקום שכיף לשהות בו, לבד ועם המשפחה.

איך מתקינים דק איפאה

איך מתקינים דק

בשביל להתקין דק איפאה צריך להיעזר במקצועני דקים, שכן מדובר במלאכה מורכבת הדורשת ציוד מיוחד, ניסור וקידוח, עם מקדחות ומסורים עמידים במיוחד לחומרים הקשים מהם מורכב האיפאה. את הברגים והפרזולים הספציפיים צריך להתקין באופן ידני. ואת כל הדק מתקינים על בסיס מיוחד.

עץ האיפאה זוכה לאחרונה בפופולריות רבה בישראל, אולם ביבשת אמריקה הוא משמש כבר שנים רבות לא רק לבניית דקים, אלא גם לבניית ריהוט עץ, פרגולות ועוד

מכיוון שארצנו הקטנטונת זוכה כמעט לכל אורך השנה ליהנות משמש חזקה, ומכיוון שבקיץ השמש לעיתים קרובות קופחת, דק איפאה הוא אופציה מושלמת גם עבור משטחים החשופים לקרינת שמש ישירה במשך כל שעות היום.

איך בוחרים דק

בסופו של דבר, כמו בכל רכישה משמעותית ישנם שני שיקולים מרכזיים: איכות ומחיר. על איכות צריך לשלם יותר, ולכן על כל אחד לעשות את השיקולים שלו. אולם, כשבוחנים את המחיר חשוב לבחון אותו לאורך זמן, שכן ישנם דקים מחומרי גלם זולים שמצריכים לאורך השנים תחזוקה ותחלופה כך שבסופו של דבר המחיר הסופי גבוה יותר.

מי שהאיכות חשובה עבורו יותר מכל, כדאי להשקיע ולבחור דק איפאה רציני, כבד, מרשים ועמיד, שתהיו מרוצים ממנו היום, מחר וגם בעוד כמה שנים. אז זה הזמן ללכת על זה ולא להסתכל לאחור.

בהצלחה!

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--