דקים / פרגולות

דק אורן

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שהבנתם את היתרונות המגוונים שמציעים הדקים השונים עבור כל בית או מרחב ציבורי המשתמש בהם לעיטורו. לא מן הנמנע שהבנתם כבר כי דק אורן היא אחת הבחירות הנפוצות ביותר שיש כיום, שעה שהמציאות מראה שאחוז ניכר מבין הדקים המשווקים כיום בישראל מתבסס על האורן כחומר גלם עיקרי.

מהו דק מעץ אורן?

אורן הוא עץ מחטני ירוק עד, אשר משתייך על משפחת האורניים. חשוב להדגיש כי המונח כשלעצמו רחב, כאשר יש כ-70-100 מינים שונים של עצי אורן. האורן נחשב לנפוץ במיוחד בכל רחבי העולם, בעיקר באזורים הגבוהים, הקרים והטרופיים ברחבי העולם: חצי הכדור הצפון, צפון אמריקה, אסיה, אירופה וכן – גם בישראל ובמזרח התיכון. רוב עצי האורן בהם נעשה שימוש בתחום הדקים בישראל, עם זאת, מיובאים ממדינות אירופה, ובעיקר רוסיה או פינלנד (האורן הפיני נחשב למומלץ יותר).

דק אורן מגיע במספר גדלים אפשריים – החל מכשלושה מטרים ועד לשישה מטרים לרוב – כאשר גם דרגות העובי אינן קבועות. העמידות של עץ האורן ראויה לאזכור אף היא. העץ עמיד בפני המפגעים השונים, כשעובדה נוספת המהווה יתרון היא היכולת שלו לשאת על גביו משקל גדול מבלי להינזק. אבל, וזה אבל גדול, בניגוד לסוגים אחרים של עצים נדרש לבצע הליך חיטוי של העץ בפני מזיקים – העץ אינו כולל בתוכו הגנה טבעית מפני מזיקים אלה. פעולת תחזוקה נוספת שיש לבצע היא צביעה באמצעות שמן, אשר רצוי שתתבצע אחת לכחצי שנה.

היתרון הכלכלי של הדק

סיבה מרכזית לפופולאריות של דק אורן נוגעת לתג המחיר שלו, אשר נחשב לנוח יותר ממרבית סוגי הדקים המשווקים כיום: הסיבה לכך היא הזמינות הגבוהה של האורן בטבע. המשמעות הישירה של כך היא שניתן להצטייד במשטח מעץ אורן מבלי להיכנס לבורות כלכליים, כמו גם לזכות בשקט נפשי משך כל התקופה.

עובדה חשובה נוספת היא שעץ אורן מציע גמישות רבה, המהווה מצרך מבוקש עבור לא מעט אנשים המעוניינים להצטייד בדק. אורן הוא עץ רך, כאמור, ומכאן שהעיבוד שלו נחשב לפשוט ונוח יותר. הדבר לא רק מביא לכך שהמחיר של המשטח יהיה נוח, אלא גם מגדיל את האופן בו ניתן להתאים אותו לצרכי הלקוחות ולטעם העיצובי שלהם.

דגשים בבחירת דק אורן

הזמינות הגבוהה של דקים העשויים מעץ אורן לא צריכה לבלבל אתכם: עליכם להשקיע מחשבה ראויה בבחירת החברה שמספקת עבורכם את הדק. נקודת המוצא היא שבדומה לסוגים אחרים של דקים, ההתקנה צריכה להתבצע על ידי חברה מקצועית הפועלת בתחום, באמצעות ציוד ייעודי לביצוע המשימה. רצוי לוודא שהחברה עצמה מחזיקה בניסיון לביצוע התקנת דקים מהסוג הזה: עקב הביקוש הגבוה לדקים מסוג אורן מרבית החברות הפועלות בתחום יציעו את שירותיהן עבור סוג דק כזה, אם כי לא כולן.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--