דקים ופרגולות

באיזה דקים כדאי לבחור?

עד לעשור האחרון השאלה המופיעה בכותרת ככל הנראה לא הייתה יכולה להישאל, זאת כיוון שרובם המוחלט של הדקים בעולם וגם פה בישראל, יוצרו מקורות עץ טבעי, שעבר תהליכי עיבוד מתאימים – הדקים הסינטטיים פשוט לא היו טובים ואסתטיים מספיק. עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה מעניינת בתחום הדקים, הבאה לידי ביטוי בשיפור משמעותי בקורות הסינטטיות המשמשות להכנת דק.

הקורות החדישות מאופיינות במראה טבעי וחי ובמרקם אותנטי ונעים, אך ללא החסרונות המאפיינים את קורות העץ הטבעי.

במאמר שלפניכם נפרט אודות היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות על מנת שתוכלו לקבל פרספקטיבה רחבה ככל האפשר ובסופו של דבר לקבל החלטה מבוססת, מושכלת ומתאימה. רגע לפני שנתחיל חשוב לציין כי אם הפור ייפול על הדק הטבעי, הרי שגם אז תעמוד בפניכם התלבטות שכן ישנו מגוון רחב של סוגי עץ המשמשים כיום לבניית דקים כשבין היתר מדובר באיפאה, במבוק, טיק בורמזי, אלון ורד בלאו, אבל זה כבר נושא למאמר אחר. קריאה, נעימה, בהצלחה ותתחדשו!

דק איפא

תחזוקה ותיקונים

בכל הקשור לנושא התחזוקה והתיקונים, אין ספק בכלל שהדק הסינטטי לוקח ובגדול, שכן לא זו בלבד שהדק הסינטטי אינו סופח נוזלים ולפיכך גם כמעט בלתי אפשרי להכתים אותו, אלא שמאחר ומדובר במשטחים אחידים מאוד, הרי שהלכלוך לא נוטה לדבוק בדק הסינטטי ולהיצמד אליו.

בנוסף לכך, העץ הטבעי הוא חומר אורגני המושפע במידה רבה מאוד מתנאי מזג האוויר, כך שלאורך השנים הצבע שלו עתיד להשתנות כתוצאה מהחשיפה לקרינת השמש, עובי הקורות עתיד להשתנות כתוצאה משינויי הטמפרטורות ועל מנת לשמור עליו למשך זמן יהיה צורך לצבוע אותו בלכה, לשמן אותו ולבצע תיקונים נקודתיים.

חשוב לציין כי בעיקרון מדובר בחיסרון משמעותי, כיוון שכל התיקונים והשיפוצים מצריכים השקעה של משאבים, מאמץ, זמן וכמובן שגם לא מעט כסף. עם זאת, חובבי העץ לבטח לא יחשיבו את ההתעסקות הרבה וההשקעה הרבה כחיסרון. זהו אולי המקום לציין כי אמנם הדק הסינטטי עמיד יותר בפני פגיעות מכניות, אך כאשר הוא נפגע, הרבה יותר מאתגר שלא לומר קשה לתקן אותו ולשקם אותו בהשוואה לדק העץ הטבעי.

אווירה ועיצוב

בכל הקשור לאווירה שיוצר הדק ולסטייל שניתן להשרות בעזרתו, הרי שאין ספק שכל דק טבעי ויהיה זה הדק הפשוט ביותר שישנו, לוקח ובגדול. זאת למרות שבמהלך העשור האחרון זכינו לראות לא מעט פיתוחים בתחום הדקים הסינטטיים וכיום ניתן לרכוש קורות דמויות עץ טבעי שמזכירות במידה מרשימה את הדבר האמיתי. עם זאת, נראה כי עוד עצים רבים ייכרתו ביערות בטרם נזכה להיחשף לקורות דק סינטטיות שבינן לבין הקורות הטבעיות אין ולו הבדל קל שבקלים מבחינת מראה ותחושה.

דק ראשי

 

עמידות בפני מזיקים

הזכרנו מוקדם יותר את העובדה שהדק הסינטטי עמיד במיוחד בפני נזקי מזג האוויר שכן הוא אינו סופח נוזלים ולא מושפע משינויי הטמפרטורות כמו העץ הטבעי. בהקשר זה כדאי לציין כי בנוסף לכך, מדובר גם בדק שניחן בעמידות גבוהה ביותר בפני נזקי חרקים, בדגש על טרמיטים, שבשנים האחרונות משגשגים בארצנו הקטנטונת, לחרדתם של חובבי העץ הטבעי.

כמה זה עולה לנו?

אחד החסרונות המשמעותיים ביותר של הדק הסינטטי בא לידי ביטוי במחיר הגבוה שלו. עם זאת, לאורך השנים נראה כי חיסרון זה בטל בשישים, שכן הוצאות התחזוקה והאחזקה של הדק הטבעי לרוב מנטרלות את החיסכון הראשוני. כמו כן, ככל הנראה עם ייעול טכניקות הייצור, בעתיד הקרוב כבר נזכה להיחשף לקורות סינטטיות זולות ואיכותיות אף יותר. יש למה לצפות.

למה לפנות אלינו:
  • 15 שנות ניסיון
  • 20 שנות אחריות
  • מגוון רחב של כל סוגי הפרקט
  • מחירים ללא תחרות
  • מערכת הדמיה 3D ממוחשבת
  • היבואן הבלעדי של יצרן הפרקטים המוביל בגרמניה
צור קשר
התקשרו עכשיו
--